Informacje31 lipca 2008, 00:00,

51. Wyścig Kolarski IV etap Dookoła Mazowsza w Piasecznie

Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego informuje, że 1 sierpnia 2008 roku - Piaseczno gościć będzie kolarzy uczestniczących w 51. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim Dookoła Mazowsza. O godzinie 10:15 przed Starostwem Powiatowym przy ul. Chyliczkowskiej 14 w Piasecznie, odbędzie się start IV etapu imprezy Mazovia Tour. Współorganizatorem IV etapu jest Powiat Piaseczyński, a honorowy patronat objął Starosta Piaseczyński Jan Dąbek. Informację otrzymaliśmy od Marcina Ciechomskiego z Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Piasecznie.

51 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza Mazovia Tour 2008

Przed startem, o godz. 9.45 rozpocznie się prezentacja ekip. Start honorowy nastąpi o godz. 10.15. Kolarze będą mieli tego dnia do pokonania 150 km. Finisz etapu rozegrany zostanie w Grodzisku Mazowieckim, gdzie zawodnicy spodziewani są ok. godz. 14.30. W trakcie etapu peleton trzykrotnie pokona liczącą 30 km rundę wokół Tarczyna. Po pierwszej i drugiej rundzie kolarze będą walczyć o punkty na lotnych premiach zlokalizowanych w Tarczynie. Zapoznaj się z planem trasy: 4 etap (.pdf)

Program 51 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza
1 sierpień 2008 rok IV etap - Piaseczno - Grodzisk Mazowiecki
6:45-8:00 - śniadanie
9:30 - zbiórka zawodników Piaseczno
9:45 - prezentacja ekip
10:15 - start honorowy
10:30 - start ostry
14:30-14:45 - przewidywany przyjazd na metę Grodzisk Mazowiecki
14:45-15:00 - ceremonia nagradzania
17:00-19:00 - obiadokolacja Kozienice

51 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Dookoła Mazowsza Mazovia Tour 2008
kliknij, aby powiększyć plakat Mazovia Tour 2008

W tegorocznej edycji wyścigu Dookoła Mazowsza weźmie udział 17 zespołów z sześciu krajów: 7 grup kolarskich z Polski, 5 teamów z Niemiec, a także grupy z Rumunii, Estonii, Słowacji, Czech i Litwy - łącznie120 kolarzy. Wyścig będzie rozgrywany w dniach 28 lipca - 2 sierpnia na trasie liczącej 840 km. Impreza została podzielona na 6 etapów poprzedzonych prologiem. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza Mazovia Tour, nazywany etapowymi mistrzostwami Polski dla sprinterów to impreza mająca ponad 50 lat tradycji. Jest jednym z najstarszych polskich wyścigów kolarskich. Mazovia Tour tradycyjnie gromadzi na starcie najlepszych polskich kolarzy. Impreza jest także barwnym, emocjonującym widowiskiem, dającym okazję bezpośredniego kibicowania wydarzeniu sportowemu na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje o wyścigu, dostępne są na stronie internetowej: www.mazoviatour.com.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje31 lipca 2008, 00:00,

Auchan Piaseczno testuje torby przyjazne dla środowiska

Auchan Piaseczno testuje nowe oraz przyjazne dla środowiska torby foliowe do pakowania zakupów z dodatkiem TDPA. Jest to specjalny składnik chemiczny, który umożliwia szybszy rozkład foliówki pod wpływem słońca i tlenu. Oprócz testów nowych foliowych reklamówek, Auchan proponuje również wybór w pakowaniu zakupów, do toreb wielokrotnego użytku, w różnych cenach i o różnej pojemności. Auchan w Piasecznie oferuje cztery rodzaje toreb wielokrotnego użytku: 12 litrów pojemności specjalnie wzmocniona zawiera składnik TDPA, torby na zakupy 33 i 41 litrów pojemności, a także torba na butelki o pojemności 16l. Więcej informacji na ulotce: ulotka (.pdf)

torby przyjazne dla środowiska w Auchan

Aby działać konkretnie na rzecz ochrony środowiska przypominamy, że podstawową sprawą jest segregowanie odpadów i oddanie ich do recyklingu, bądź utylizacji. W Auchan Piaseczno, testowany jest również specjalny mebel, do którego możecie oddać zużyte reklamówki, ale również baterie i świetlówki, a Auchan zajmie się ich recyklingiem. Pierwsza wersja specjalnego mebla do zbiorki odpadów pojawiła się w Piasecznie. Po testach, kolejne meble pojawia się we wszystkich hipermarketach Auchan Polska. życzymy wszystkim udanych zakupów, działajmy razem na rzecz ochrony środowiska! Informację otrzymaliśmy od Pani Doroty Patejko Dyrektor ds. Komunikacji w Auchan Polska, Rzecznik Prasowy Auchan Polska.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno