Informacje17 marca 2015, 19:00,

50-lecie Czerwonych Gitar - Wtorek Wydarzeń w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


17 marca 2015 roku o godz. 19.00 zapraszamy na Wtorek Wydarzeń w Piasecznie pn.: 50-lecie Czerwonych Gitar. Miejsce: Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49, Piaseczno. Wstęp wolny. 50 lat temu 3 stycznia 1965 powstał zespół Czerwone Gitary. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na koncert największych przebojów legendarnego zespołu w wykonaniu piaseczyńskich artystów. Wystąpią m.in. Brunon Niewiński, Michał Wojnarski, Paweł Górski, Sławek Kosiński, Arek Zewar, Krzysztof Rukat, Adrian Zduńczyk, Rafał Rokicki, Witold Mikołajczuk. Zapraszamy na Wtorek Wydarzeń w Piasecznie.

50-lecie Czerwonych Gitar - Wtorek Wydarzeń w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Czerwone Gitary o sobie: 3 stycznia 1965 zebraliśmy się w Kawiarni 'Crystal' w Gdańsku Wrzeszczu powołując do życia nowy trójmiejski zespół. Pierwszy nasz skład to: Bernard Dornowski, Krzysztof Klenczon, Jerzy Kossela, Jerzy Skrzypczyk i Henryk Zomerski. W tym samym roku występowali w sopockim "Non-Stopie". Na naszej pierwszej czwórce znajdowały się piosenki: "Bo ty się boisz myszy", "Taka jak Ty", "Licz do stu" i "Pluszowe niedźwiadki". Gościnnie występował z nimi – Seweryn Krajewski. W kwietniu 1965 roku nagrywamy po raz pierwszy dla Polskiego Radia, a jesienią ruszamy w swoją pierwszą trasę koncertową pod hasłem "Gramy i śpiewamy najgłośniej w Polsce". W grudniu 1965 roku z powodu „kłopotów z wojskiem” odchodzi od Zespołu Henryk Zomerski, a jego miejsce zajmuje Seweryn Krajewski. W takim składzie pod koniec 1966 r wchodzimy do studia by nagrać pierwszy LP " To właśnie my". W marcu 1967r. zespołu odchodzi Juras Kosela Rozpoczyna się okres największej popularności . Kolejne płyty sprzedawane są w rekordowych nakładach. Wszystkie otrzymują miano "Złotych płyt". W styczniu 1969 roku w Cannes we Francji, zdobywamy trofeum "Midem" w postaci marmurowej płyty.W 1970 roku odchodzi od Zespołu Krzysztof Klenczon. Kolejne lata mijają nam na koncertach i wydawaniu kolejnych płyt. Dołączają do nas kolejno : Dominik Kuta, Ryszard Kaczmarek, Jan Pospieszalski. Znikamy na początku lat 80tych. Nasz powrót to rok 1991 - mieliśmy zagrać 38 koncertów z okazji 25-lecia a zagraliśmy ich ponad 500! Wiosną 1997 roku odchodzi od Zespołu Seweryn Krajewski. Pozostaliśmy w dwójkę: B. Dornowski i J. Skrzypczyk. Zaprosiliśmy do współpracy gitarzystę Wojtka Hoffmanna i Mieczysława Wądołowskiego. W ciągu półtora roku przygotowaliśmy i program estradowy i materiał na nową płytę. Po 24 latach przerwy w nagrywaniu, ma swoją premierę Jeszcze gra muzyka - płyta, do nagrania której zaprosiliśmy starych przyjaciół - Jurka Koselę i Henryka Zomerskiego, któzy na stałe powrócili do nas. Przez kolejne lata promujemy młodych muzyków: Arkadiusza Malinowskiego, Dariusza Olszewskiego, Arkadiusza Wiśniewskiego, Marka Kisielińskiego, Artura Chyba.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Martin, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=1966&start=30
Informacje22 marca 2015, 10:00,

Powitanie Wiosny z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową oraz Psie zaprzęgi - Przystanek Runów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

22 marca 2015 roku zapraszamy na Powitanie Wiosny z Koleją Wąskotorową oraz Psie zaprzęgi - Przystanek Runów. Wielbicieli Piaseczyńskiej Kolei Wąskotorowej zapraszamy na otwarcie sezonu wycieczek pociągami wąskotorówki. Tradycyjnie będzie topiona marzanna oraz będzie czas na spędzenie czasu przy ognisku w Runowie. Jeśli kochacie zwierzęta, jeśli lubicie rekreację na świeżym powietrzu, jeśli nie jest wam obojętna piaseczyńska ciuchcia - weźcie udział w unikatowej imprezie: PSIE ZAPRZĘGI - PRZYSTANEK RUNÓW! Kiedy? Już 22 marca 2015 r. od godz. 10:00 do 19:00. Gdzie? W Parku Adrenaliny i Westernu Runów - ul. Chmielna, Runów k. Piaseczna Kto wam odpowie na każde pytanie o imprezie? Sebastian Habas; e-mail: shabas@kowboje.com.pl; tel.: +48 660-693-307. Zapraszamy na stronę www.kowboje.com.pl oraz www.kolejka-piaseczno.pl

Powitanie Wiosny z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową oraz Psie zaprzęgi - Przystanek Runów

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w widowisku, którego jeszcze w tej okolicy nie było, a rozpocznie ono cykl imprez tematycznych. Podczas równocześnie obchodzonego pierwszego dnia wiosny będziecie mogli przyjrzeć się psom północy, sprzętowi maszerskiemu jak i samym maszerom. Każde dziecko będzie mogło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z tymi pięknymi psami. Dla zaciekawionych historii psich zaprzęgów, przedstawiciele z Hodowli Psów Zaprzęgowych „Z Klanu Wydry” opowiedzą o wszelkich aspektach życia tych psów, ich wychowaniu, treningach, wyrzeczeniach i satysfakcji z każdego dnia bycia maszerem, czyli kierującym psim zaprzęgiem. Historię kolei wąskotorowych, pracy przy tak wielkich maszynach i jej zasługach dla turystyki i przemysłu usłyszycie dzięki Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej.

W trakcie dnia przewidziane zostały Zawody Drwali, które wyłonią śmiałków, którzy będą mogli osobiście przejechać się psimi zaprzęgami. Czekające ich konkurencje to m.in. przyniesienie jemioły ze szczytu drzewa, zespołowe piłowanie piłą moja-twoja, wbijanie gwoździ lewą ręką itp. Dla najmłodszych przewidziane zostały zabawy zarówno na świeżym powietrzu jak i pod dachem w tym rzuty kapeluszem na rogi bawoła, rzuty lassem, szukanie złota, indiańska ścieżka, słuchanie indiańskich opowiadań, przejazdy wozem traperskim oraz wiele innych. Troszkę starsi uczestnicy sprawdzą się w walce farmerów, Apaczów, rzutach podkową, zespołowej grze w piłkarzyki gigant itp. Dla nich z pewnością celne oko przyda się przy strzelaniu z winchestera, z łuku, z procy.

Dla seniorów przewidujemy dodatkowo możliwość skorzystania z licznych gier logicznych, planszowych, karcianych, a także w ramach wspierania aktywności zostanie przeprowadzony NORDIC WALKING po okolicznym lesie Chojnowskim. Weźcie ze sobą kijki, na miejscu dostępna będzie limitowana ilość do wypożyczenia! Równolegle do prowadzonych atrakcji, przez cały dzień dostępne będę różne dodatkowe atrakcje jak np. oprowadzanie na koniu, przejazdy drezynami ręcznymi i spalinowymi, możliwość gry w paintball, wybijanie monet metodą tradycyjną, wykonywanie pamiątkowych listów gończych, banknotów i buttonsów z własną podobizną i nie tylko.

Uprzyjemnią nam dzień pokazy pracy z koniem, pokazy liniowych tańców kowbojskich, a także kulminacyjny moment, czyli przeprowadzenie wyścigu psich zaprzęgów, gdzie wszyscy ustawiając się wzdłuż trasy będziemy mogli kibicować, starać się ocenić, który zaprzęg będzie silniejszy, szybszy, jak zachowają się psy i przede wszystkim kto dojedzie na metę jako pierwszy! Zapraszamy wszystkich do pozostawienia swoich środków transportu bezpiecznie na terenie stacji Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolei Wąskotorowej w Piasecznie i przyjechanie na teren zabawy wraz z pozostałymi gośćmi dodatkowo mogąc wziąć udział w symbolicznym, tradycyjnym topieniu marzanny oraz by móc posłuchać historii kolei wąskotorowej równolegle dostrzegając uroki zielonych okolic Warszawy.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Powitanie Wiosny z Piaseczyńską Koleją Wąskotorową oraz Psie zaprzęgi - Przystanek Runów

PROGRAM IMPREZY:
10:00 – Otwarcie bram ośrodka i uruchomienie większości atrakcji
10:30 – Zawody Drwali. I konkurencja
11:00 – Pociąg wyrusza z Piaseczna, ze stacji głównej ul. Sienkiewicza
11:20 – TOPIENIE MARZANNY W GŁOSKOWIE (dla uczestników jadących kolejką)
12:30 – Przyjazd pociągu do Runowa
12:45 – Blok tematyczny na scenie (lista prelegentów zostanie podana później)
13:30 – Zawody Drwali. II konkurencja
13:45 – WYŚCIG PSICH ZAPRZĘGÓW
14:15 – Zawody Drwali. III konkurencja
14:45 – Kierowanie psimi zaprzęgami (dla osób, które wygrają w zawodach!)
15:00 – NORDIC WALKING z przewodnikiem po Lesie Chojnowskim
15:30 – Odjazd pociągu z Runowa do Piaseczna
15:45 – Ciepła herbata dla wszystkich, przeniesienie części atrakcji pod dach
16:00 – Gry i zabawy pod dachem w La Fiesta Mexicana z animatorem dnia
19:00 – Zamknięcie bram ośrodka

OD RANA DO ZMIERZCHU:
- tematyczne gry i zabawy dla dzieci i młodzieży
- pozowanie do zdjęć z Psami Zaprzęgowymi
- nastrojowa muzyka
- strzelnica z winchesterami i łukami
- przejazdy wozem traperskim i/lub samochodami terenowymi
- przejazdy konne i weekendowa szkółka jazdy konnej
- rozgrywki paintballowe dla grup zorganizowanych
- gry stołowe i animacje pod dachem
- ciepłe i zimne przekąski.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Martin, 16 lipca 2019
Wątek o kolei http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=105&start=630
Martin, 16 lipca 2019
Wątek o miasteczku http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=6436

Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie