Popularny: 500 odsłonInformacje4 października 2019, 13:59,

50-latek podejrzany o 12 kradzieży i włamań

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 50-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie rozboju. Okazało się, że może mieć on na swoim koncie co najmniej 12 kradzieży i włamań. Sąd przychylił się do złożonego przez policjantów do prokuratury wniosku i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Mężczyzna najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi w areszcie

Policjanci z piaseczyńskiego wydziału kryminalnego podczas nocnej służby zwrócili uwagę na pewnego mężczyznę. Podczas legitymowania podawał on mundurowym fałszywe dane osobowe, jednak zostało to szybko zweryfikowane. Wówczas okazało się, że jest to 50- latek poszukiwany w sprawie rozboju, do którego doszło przed kilkoma dniami. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzną groźbami zmusił dwie starsze osoby do wydania mu pieniędzy i telefonu komórkowego.

Podczas dalszych czynności prowadzonych przez funkcjonariuszy z wydziału dochodzeniowo- śledczego ustalono, że mężczyzna ten najprawdopodobniej odpowiada za liczne kradzieże i włamania na terenie powiatu piaseczyńskiego. Zostało mu za to przedstawionych 12 zarzutów. Usłyszał również zarzuty dotyczące rozboju oraz kierowania gróźb karalnych.

Policjanci wobec zatrzymanego złożyli do prokuratury wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i najbliższe trzy miesiące mężczyzna spędzi teraz w areszcie śledczym.

autor/źródło: KPP Piaseczno

Informacje1 października 2019, 11:00,

Jak głosować poza miejscem zamieszkania

W niedzielę 13 października br. odbędą się wybory parlamentarne, podczas których będziemy wybierać posłów i senatorów na kolejna kadencję. Osoby, które tego dnia będą znajdowały się poza miejscem swojego zameldowania również będą mogły głosować, muszą jednak wcześniej złożyć odpowiednie dokumenty.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Zostało tylko kilka dni na spełnienie potrzebnych formalności

Aby wziąć udział w głosowaniu poza miejscem zameldowania należy najpóźniej do 8 października złożyć wniosek o dopisanie się na do rejestru wyborców w urzędzie miasta/gminy w której planuje przebywać w dniu wyborów. Wpisu można dokonać również drogą elektroniczną.

Kolejną metoda na udział w głosowaniu w tegorocznych wyborach do Sejmu i Senatu jest pobranie do 11 października zaświadczenia o prawie do głosowania. dokument jest wydawany "od ręki" w urzędzie miasta/gminy w której wyborca jest zameldowany.

autor/źródło: ralf

Polecane dla Ciebie