Artykuł partnerskiPopularny: 700 odsłon26 września 2019, 05:57,

5 najważniejszych zasad dbania o skórę pod oczami

5 najważniejszych zasad dbania o skórę pod oczami

Cienka i wrażliwa skóra pod oczami wymaga specjalnego traktowania. Należy zacząć o nią dbać jak najwcześniej, by nie straciła gładkości i sprężystości. Poznaj najważniejsze zasady pielęgnacji skóry pod oczami i zapobiegnij zmarszczkom, sińcom i opuchliźnie.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podstawą dbania o skórę wokół oczu jest staranny, a zarazem delikatny demakijaż

Dokładny demakijaż

Podstawą dbania o skórę wokół oczu jest staranny, a zarazem delikatny demakijaż. Wykonuj go codziennie przed pójściem spać. Do usuwania makijażu najlepiej stosować łagodne kosmetyki – mleczka, płyny micelarne, emulsje lub oleje roślinne. Ich skład musi być wolny od alkoholu, sztucznych barwników, silnych konserwantów, SLSów i SLESów. Usuwając makijaż, unikaj pocierania i rozciągania, by nie zaszkodzić cienkiej skórze wokół oczu.

Stosuj kremy pod oczy

Cera pod oczami jest cieńsza i wrażliwsza od tej, którą mamy na brodzie, czole czy policzkach. Znajduje się na niej znacznie mniej gruczołów łojowych i z tego powodu łatwo się przesusza. Utrata nawilżenia sprzyja powstawaniu pierwszych zmarszczek, dlatego, aby ich uniknąć, regularnie stosuj kremy pod oczy. Najlepiej sięgać po kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji tej partii skóry – o lekkiej formule i bogate w witaminy A, C i E, kwas hialuronowy, ceramidy oraz inne składniki zapobiegające zmarszczkom.

Poza kremami skóra wokół oczu wymaga stosowania odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych. Najlepsze rezultaty dają te wykonywane u kosmetyczki. Pozwalają one dodatkowo zadbać o jędrność i gładkość skóry, a także zachować piękne spojrzenie pełne blasku.

Więcej na temat zabiegów pod oczy dowiesz się na stronie https://instytutbeautyderm.pl/oferta/kosmetologia-twarz/zabiegi-pod-oczy/. Sprawdzisz, jak zadbać o cienką, wrażliwą skórę jeszcze skuteczniej i wspomóc domową pielęgnację. Możesz też umówić się na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym, gdzie po konsultacji zostanie wykonany interesujący Cię zabieg. W gabinecie specjaliści zatroszczą się o Twoją skórę na rozmaite sposoby. Oferta dostępnych rozwiązań jest naprawdę szeroka. Można zdecydować się nie tylko na regeneracyjne zabiegi pod oczy, ale też na zabiegi kosmetyczne na trądzik czy zmarszczki. W zależności od potrzeb i doskwierających Ci problemów znajdziesz sposób, by poprawić kondycję swojej cery.

Odpowiednia ilość snu

Po ciężkim dniu w pracy lub nieprzespanej nocy skóra staje się opuchnięta. Zbyt mała ilość snu i wypoczynku przyczynia się do powstawania znienawidzonych zmarszczek, cieni i worków pod oczami. Z tych powodów zdrowy sen i relaks są kolejnymi elementami skutecznego dbania o skórę wokół oczu.

Ochrona przeciwsłoneczna

O cienką i wrażliwą skórę trzeba zadbać również poprzez stosowanie ochrony przeciwsłonecznej. Przed wyjściem na zewnątrz nałóż krem z filtrem również pod oczami. Zapobiegnie to powstawaniu uszkodzeń spowodowanych działaniem promieni UV. Pamiętaj o tym szczególnie latem, gdy słońce świeci najmocniej. Poza stosowaniem kremów z filtrem, chroń skórę pod oczami, nosząc okulary przeciwsłoneczne i nakrycia głowy.

Masaż poprawiający krążenie

Kolejnym sposobem na zachowanie jędrnej i elastycznej skóry wokół oczu jest masaż. To również niezawodny sposób na pozbycie się opuchlizny. Już aplikacja kremu pod oczy jest formą masażu skóry. Można też wykonywać masaż kostkami lodu.

Aby zadbać o wymagająca skórę wokół oczu, pamiętaj o dokładnym demakijażu, stosowaniu odpowiedniego kremu i ochronie przeciwsłonecznej. W pielęgnacji przeciwstarzeniowej ważny jest również zdrowy sen i wypoczynek. Warto wykonywać również masaże delikatnej skóry i zdecydować się na zabiegi pod oczy w salonie kosmetycznym. Takie kuracje, podobnie jak zabiegi przeciwtrądzikowe czy usuwające przebarwienia, mogą być świetnym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji. Przestrzegając wyżej opisanych zasad, zapobiegniesz powstawaniu zmarszczek i nieestetycznych cieni pod oczami. Skóra nie będzie też zmęczona i opuchnięta, a Ty będziesz mogła przez długi czas cieszyć się świetlistym, urzekającym spojrzeniem.

autor/źródło: instytutbeautyderm.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerskiPopularny: 600 odsłon21 września 2019, 19:54,

Palisady ogrodowe drewniane – jak wykorzystać ich potencjał?

Palisady ogrodowe drewniane – jak wykorzystać ich potencjał?

To dość powszechna i jednocześnie bardzo przykra przypadłość polskich ogrodów przy domach jednorodzinnych – wiele z nich to praktycznie sama, równo przycięta trawa. Czy w obliczu możliwości, jakie daje nam współcześnie architektura krajobrazu i ludzka kreatywność, warto zamieniać swój prywatny ogród w murawę piłkarską? Stanowczo nie! Sposobem na to, by przestrzeń była funkcjonalna i estetyczna są palisady ogrodowe.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Palisady to sposób na uporządkowanie ogrodu

Palisada drewniana – jak zrobić z ogrodu prywatny park?

Przestrzeń przed i za domem jest jak biała kartka dla architekta. Aby móc poruszać się po całym tym terenie w sposób nie naruszający strefy wzrostu roślin i aby przestrzeń ta była uporządkowana, warto zastosować palisady drewniane. Ceny tych produktów ogrodowych są niskie, w porównaniu do efektów, jakie zyskuje się poprzez ich montaż.

Projekt ogrodu powinien uwzględniać ścieżki (w dowolnych kształtach), doprowadzające nas z tarasu lub wyjścia na ogród do innych punktów, np. altany ogrodowej, oczka wodnego, placu zabaw dla dzieci czy szopy na narzędzia. Palisady ogrodowe drewniane pełnią rolę krawężników z naturalnego, biodegradowalnego materiału. Ich zadaniem jest oddzielenie od siebie dwóch różnych rodzajów nawierzchni, np. trawy lub kory drzewnej od żwiru, piasku lub bruku drewnianego.

Palisady do ogrodu sprzedawane są w rolkach. Półbelki o długości, umożliwiającej stabilne posadowienie palisady ogrodowej, połączone są tutaj elastyczną żyłką. Taki wariant pozwala nam na tworzenie ścieżek nie tylko z wykorzystaniem kątów prostych, ale także dowolnych krzywizn, dzięki czemu ogród zyskuje na oryginalności i architektonicznie przypomina nadworne parki sprzed kilku stuleci.

Zobacz również: Atrakcyjne oferty na palisady i rollbordery ogrodowe: www.produktyogrodowe.pl

Palisady ogrodowe – dodatkowe zalety

Ścieżki, których obrys stanowi palisada drewniana, to sposób na uporządkowanie ogrodu oraz zabezpieczenie terenów zielonych przed zadeptaniem. Kto uprawiał rośliny lub trawę doskonale wie, jak trzeba chronić rośliny w okresie wzrostu.

Palisady ogrodowe są wartościowe również tam, gdzie nie sięga ludzkie oko – w głębi profilu glebowego. Naturalny, podziemny płotek, stanowi barierę dla korzeni. Cecha ta jest ceniona przez ogrodników. Uprawiając młode drzewka, krzewy lub kwiaty zwykle stosuje się palisady ogrodowe drewniane, alby zabezpieczyć ich strefę wzrostu przed korzeniami traw z otoczenia (pobierającymi wodę i związki pokarmowe z gleby). Wzdłuż linii, jaką stanowią palisady ogrodowe, można także zaplanować oświetlenie, pozwalające poruszać się po terenie także po zmroku. Doskonale sprawdzają się modne w ostatnich latach pylony, zasilane energią słoneczną.

Palisady ogrodowe – ceny

W sklepach internetowych natkniemy się na rożne rodzaje tych wyrobów. Cena palisady ogrodowej podawana jest za pojedynczy palik. Średnio koszt jednego modułu palisady drewnianej to 1,50 – 1,70 zł.

autor/źródło: produktyogrodowe.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie