Artykuł partnerski26 listopada 2019, 16:01,

5 ćwiczeń na płaski brzuch, które skutecznie wyprofilują sylwetkę

Płaski brzuch to marzenie każdego, a praca nad mięśniami brzucha wymaga codziennych treningów. Warto pamiętać, że silny brzuch to podstawa w każdej dyscyplinie sportowej. Dzięki temu mniej obciążamy kręgosłup, co ma kluczowe znaczenie zarówno w ćwiczeniach siłowych, jak i treningach cardio. Oto pięć ćwiczeń, które sprawią, że zauważysz realne efekty, a twoja sylwetka będzie wspaniale wyprofilowana! Pamiętaj tylko, że… nic samo się nie zrobi. Dlatego - do dzieła!

Przewiń w dół aby czytać dalej

#1 Brzuszki na ławeczce

Domowa siłownia to dzisiaj nic niezwykłego - sprzęty są dostępne w atrakcyjnych cenach (zajrzyj na Prosportowy.pl), a jednym z podstawowych elementów jest oczywiście ławeczka. Połóż się na niej w taki sposób, aby tułów zwisał w powietrzu i wykonaj trzy serie brzuszków, na początek po dziesięć powtórzeń.

#2 Deska, czyli plank

To ćwiczenie angażuje wszystkie partie ciała, ale brzuch pracuje tutaj szczególnie mocno. Powinien być cały czas napięty! Postaraj się wykonywać deskę pięć razy w tygodniu, zwiększając stopniowo zakres czasu (zacznij od 30 sekund).

#3 Skręty tułowia z obciążeniem

Obciążenia na gryfy nadadzą się nie tylko do ćwiczeń ze sztangami! Usiądź na macie i unieś nogi. Weź do ręki obciążenie i wykonuj skręty tułowia, przenosząc je z jednej strony na drugą.

#4 Nożyce

Tego ćwiczenia uczyli nas już w szkole, ale trzeba przyznać, że jest skuteczne! Połóż się na macie, unieś nogi i krzyżuj je, pilnując, by nie zbliżały się za bardzo do podłoża. Na pewno poczujesz, jak pracują mięśnie brzucha!

#5 Pompki

Wydaje się, że pompki to ćwiczenia głównie na mięśnie ramion i barków, ale równie dobrze modelują brzuch. Pamiętaj, aby w trakcie wykonywania ćwiczenia maksymalnie go napiąć. Wykonaj minimum trzy serie, po dwadzieścia powtórzeń. Jeżeli to dla ciebie za dużo, zmniejsz ilość, ale pamiętaj, aby ćwiczyć regularnie.

Pięć prostych ćwiczeń pozwoli ci osiągnąć efekty nawet w kilka tygodni. Jeżeli marzysz o pójściu krok dalej i zbudowaniu własnej siłowni, zobacz ranking urządzeń, dzięki którym szybko zbudujesz kondycję w domu. Dzięki temu codzienne treningi staną się jeszcze łatwiejsze - bez wychodzenia na zewnątrz!

autor/źródło: prosportowy.pl

Artykuł partnerski26 listopada 2019, 15:59,

Najlepszy zespół weselny w Warszawie. Jak go szukać i wybrać?

Zespoły weselne są odpowiedzialne nie tylko za oprawę muzyczną zabawy weselnej, ale także jej prowadzenie. Wybór odpowiedniej grupy może przesądzić w dużej mierze o tym, czy nasza impreza będzie udana i mile wspominana przez gości. Duża liczba kapel muzycznych działających na terenie stolicy sprawia jednak, że nowożeńcom trudno zdecydować się na jedną konkretną grupę. Jak należy szukać zespołu weselnego?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Rekomendacje od znajomych i rodziny

Poszukiwania zespołu weselnego warto rozpocząć od zrobienia małego rozeznania wśród bliskich, a w szczególności osób i par, które w niedalekiej przeszłości same organizowały wesele. Zespoły weselne z polecenia to bowiem najlepsza gwarancja wysokiej jakości usługi oraz zadowolenia z jej realizacji. Warto więc wypytać bliskich oraz skorzystać z ich rekomendacji. Pozwoli to zawęzić krąg poszukiwań i skupić swoją uwagę na godnych polecenia grupach.

Poszukiwania zespołu weselnego możemy zacząć także od odwiedzenia popularnych w mediach społecznościowych warszawskich grup poświęconych organizacji ślubu i wesela. Regularnie pojawiające się na nich posty użytkowników mogą pomóc w znalezieniu wartej uwagi grupy weselnej oraz powiedzieć więcej na temat współpracy z zespołem weselnym. Dobrym rozwiązaniem jest także odwiedzenie portali weselnych, na których oprócz ofert wykonawców znaleźć można także opinie użytkowników.

Repertuar i demo zespołu weselnego

Kolejnym krokiem do znalezienia idealnego zespołu weselnego jest zapoznanie się z repertuarem oraz demo wybranych wykonawców. Jest to element decydujący o nawiązaniu współpracy, gdyż styl oraz jakość występu powinny mieć największe znaczenie dla wyboru zespołu. Już na wstępie należy odrzucić grupy, których styl muzyczny nie do końca nam odpowiada skupiając się na zespołach grających muzykę bliską naszemu sercu.

Warto także upewnić się, czy zespół zgadza się na zmodyfikowanie swojego repertuaru i wprowadzenie do niego np. utworów, które zaproponujemy. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie własnej "playlisty weselnej", która będzie idealnie dostosowana do naszego gustu oraz preferencji muzycznych. Jeśli to możliwe, warto także zobaczyć film z występu grupy, który pozwoli ocenić nie tylko graną przez niego muzykę, ale także zachowanie na scenie.

Program przebiegu zabawy weselnej

Profesjonalne zespoły weselne świadczą kompleksowe usługi z zakresu prowadzenia zabaw weselnych. Do ich obowiązków należy zapewnienie oprawy muzycznej, interakcja z gośćmi, organizowanie weselnych zabaw i konkursów oraz zapowiadanie poszczególnych etapów imprezy. Przed zawiązaniem współpracy z konkretną grupą warto zorientować się, jaki jest jej pomysł na naszą zabawę oraz wspólnie uzgodnić jej przebieg.

Przed podpisaniem umowy warto także upewnić się, czy w zespole jest osoba, która przejmie na siebie funkcję wodzireja, czyli prowadzącego zabawę. Jest to bardzo wymagająca i odpowiedzialna rola, do której realizacji niezbędne jest doświadczenia, obycie, otwartość oraz pogodne usposobienie, które pozwalają na umiejętne prowadzenie całej zabawy oraz zapewnienie gościom niezapomnianych wrażeń.

Materiał powstał przy współpracy z portalem ślubnym Wesele z Klasą oferującym: zespoły weselne Warszawa - więcej na WeselezKlasa.pl.

autor/źródło: weselezklasa.pl