Informacje2 grudnia 2009, 00:00,

5-6 grudnia Mikołajki z Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową

Piaseczyńska Kolejka Wąskotorowa organizuje imprezę Mikołajkową, na szlaku Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych w sobotę 5 grudnia oraz niedzielę 6 grudnia 2009 roku o godzinie 11.00, na przejażdżkę pociągiem, spotkanie z Mikołajem na polanie w miejscowości Runów, a także na ognisko, muzykę i słodycze.

Mikołajki z Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową

Koszt imprezy: bilet normalny 25 zł bilet ulgowy 12 zł. Bilet ulgowy specjalny: 5 zł, rezerwacja wagonu (45 osób): 900 zł. Rezerwacji proszę dokonywać pod tel. (022) 756-76-38 lub 0607-155-188 Spędź Mikołajki 2009 z Piaseczyńską Kolejką Wąskotorową.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje27 listopada 2009, 00:00,

Nosal oraz Poskromienie Złośnicy w MGOK Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na spektakl Nosal oraz Poskromienie Złośnicy. Spektakle, będzie można obejrzeć w niedzielę 29 listopada 2009 roku, o godzinie 18:00 - Teatr Cha cha Hi hi He he z przedstawieniem Nosal, oraz o godz. 19.30 Teatr £ups - Poskromienie Złośnicy Williama Shakespeara. Oba spektakle odbędą się w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie na niedzielne spektakle do Ośrodka Kultury w Piasecznie.

Teatr Cha cha Hi hi He he - Nosal. Kostiumowa bajka pod tytułem Nosal wg baśni Wilhelma Haufa. Scenariusz i reżyseria Ewa Kłujszo, opracowanie muzyczne Tomek i Ziemowit Kłujszo. Przygody Kuby, którego wiedźma Ziółko zamienia w paskudnego, garbatego Nosala za to, że się wyśmiewał z jej długiego nosa.

Teatr £ups - Poskromienie Złośnicy. Adaptacja, reżyseria - Ewa Kłujszo, Muzyka - Republika. Opracowanie muzyczne- Tomasz i Ziemowit Kłujszo. Poskromienie Złośnicy to jedna z najbardziej znanych komedii Williama Shakespeare’a . Uroczysta premiera piaseczyńska spektaklu, którego scenariusz powstał na podstawie aż trzech przekładów. Tytułowa złośnica to Kasia, piękna córka bogatego kupca z Padwy, słynąca z niesfornego charakteru i ciętego języka. O rękę jej młodszej siostry, Bianki, będącej uosobieniem łagodności, zabiega tłum wielbicieli. Ojciec postanawia jednak, że nie zgodzi się na jej zamążpójście, dopóki nie wyda za mąż starszej córki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno