Informacje30 listopada 2009, 00:00,

4 grudnia - Kiermasz Bożonarodzeniowy w Jazgarzewie

4 grudnia 2009 roku, w szkole w Jazgarzewie ruszy Świąteczna akcja pomocy najuboższym dzieciom, czyli Kiermasz Bożonarodzeniowy połączony z loterią fantową, spektaklem przygotowanym przez rodziców, kawiarenką i wystawą firm. Podczas kiermaszu będą zbierane też pieniądze na budowę szkolnego boiska. Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Jazgarzewie zwracają się z serdeczną prośbą o pomoc w zgromadzeniu fantów i środków na loterię lub udział w kiermaszu przedświątecznym. Zapraszam znów do przyłączenia się do akcji biorąc udział w kiermaszu lub przekazując fanty na loterię. Zjednoczmy nasze serca ponownie 4 grudnia 2009 roku. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem. Zainteresowanych proszę o kontakt: kom. 602 423 558 lub tel. szkoły 756 72 51
autor/źródło: Maria Ludwicka - Świąteczna Akcja Pomocy Najuboższym Dzieciom

Informacje10 listopada 2009, 00:00,

Uroczyste Obchody Święta Niepodległości w Konstancinie

Burmistrz i Rada Miejska Konstancina-Jeziorny serdecznie zapraszają na Uroczyste Obchody Święta Niepodległości. Jak co roku, serdecznie zapraszają również wszystkich na Bieg Niepodległości 11 listopada. Uroczyste Obchody Święta Niepodległości program:

Uroczyste Obchody Święta Niepodległości w Konstancinie

11.30-12.00 - Uroczystość przy kamieniu upamiętniającym bohaterskie walki o Niepodległość Ojczyzny w latach 1918-1921 w Konstancinie-Jeziornie przy ul. Warszawskiej 23. Koncert Imiona Niepodległości. Wystąpią: Paulina Malinowska, Monika Węgiel, Paweł Lipnicki, Konstancińska Orkiestra RONDO, chór KLARYSEW pod dyrekcją Józefa Stępnia.
11.00 - 11.50 - zapisy na Bieg - Biuro przy Pomniku Obrońców Ojczyzny.
11.30 - Uroczystość 90-rocznicy Odzyskania, (POMNIK OBROńCÓW OJCZYZNY, ul. Warszawska 23)
12.00 - BIEG NIEPODLEG£OŚCI START: Pomnik Obrońców Ojczyzny, ul. Warszawska 23 META: Park Zdrojowy
12.45 - Bieg dla najmłodszych START i META: Park Zdrojowy Kategorie wiekowe: do 6 lat i 7-12 lat Zapisy w godz.
12.15-12.45 - Biuro Biegu w Parku Zdrojowym
13.15 - Losowanie i wręczanie nagród dla najmłodszych uczestników Biegu Niepodległości (Park Zdrojowy)
13.30 - Losowanie i wręczanie nagród dla uczestników Biegu Głównego.
14.00 - Zakończenie imprezy
18.00 - Uroczysta Msza Święta za Ojczyznę i Apel Poległych w Kościele Św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie przy ul. Jaworskiego 1.
19.00 - Koncert Polski w Kościele Św. Józefa Oblubieńca NMP w Mirkowie przy ul. Jaworskiego 1. W programie polskie pieśni i utwory patriotyczne w wykonaniu zespołu instrumentalnego CANOR ANTICUS w składzie: Marta Zalewska- skrzypce barokowe, Marcin Zalewski- viola da gamba, lutnia, Paweł Zalewski-viola da gamba, Piotr Zalewski-viola da gamba, Wojciech Zalewski - violone. Realizacja koncertu Szkoła Muzyczna I-go stopnia w Konstancinie-Jeziornie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin