Informacje30 sierpnia 2008, 00:00,

31 sierpnia Gminne Dożynki Święto Rolników w Czarnowie

Przewodniczący Rady Miejskiej Ignacy Gołębiowski oraz Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Marek Skowroński serdecznie zapraszają na uroczystość dożynkową. Dożynki Święto Rolników w Gminie Konstancin-Jeziorna odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia 2008 roku w Czarnowie. Uroczystość rozpocznie się jak zawsze korowodem i prezentacją wieńców dożynkowych. W tym czasie przygrywać będzie orkiestra RONDO. W programie Dożynek, przewidziano różne występy, m.in. koncert zespołu BOYS oraz zabawę taneczną. Ponadto w programie: loteria fantowa, zabawy różne dla dzieci i młodzieży, jadło domowe, grochówka gratis oraz wiele innych atrakcji.

Święto Rolników Dożynki w Czarnowie szczegóły imprezy:

12:00 Korowód i prezentacja wieńców dożynkowych we wsi Czarnów - przygrywa konstancińska orkiestra RONDO.
12:30 Msza polowa na placu dożynkowym.
14:00 Przemówienia okolicznościowe, wręczenie dyplomów, kwiatów. Występ grupy tanecznej - dzieci z Zespołu Szkół nr 1 Konstancin-Jeziorna.
16:30 Koncert Zespołu BOYS.
od 18:00 Zabawa taneczna.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Konstancin

Informacje31 sierpnia 2008, 00:00,

Orkiestra Dęta GRANDIOSO - Letnia Kapeliada Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, oraz Agencja Koncertowa Alex Concert serdecznie zapraszają mieszkańców na koncert orkiestr dętych: PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA Piaseczno 2008. W najbliższą niedzielę 31 sierpnia 2008 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: RADOMSKA M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA GRANDIOSO. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się Placu Kisiela w Piasecznie.

II PIASECZYńSKA LETNIA KAPELIADA

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso. Dyrygent Marek Zdyb. Jedna z najlepszych młodzieżowych orkiestr w Polsce. Powstała w 1978 roku z inicjatywy Stanisława Dębowskiego. Działa przy Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu, skupia młodzież w wieku 10-25 lat z Radomia i okolic. O wysokim poziomie nauczania świadczy to, że w gronie jej wychowanków są absolwenci Akademii Muzycznych oraz muzycy orkiestr symfonicznych i wojskowych. W 1993 r. podczas Orchestrades Europeenes w Brive /Francja/ orkiestra została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa współtworząc największą orkiestrę symfoniczną świata. Grandioso od wielu lat zdobywa najwyższe oceny i trofea za wykonanie musztry paradnej, której opracowaniem zajmuje się Sławomir Dobrasiewicz. Występom orkiestry dodaje wdzięku sekcja majoretek, werblistek i tamburmajorek prowadzona przez Renatę Maciejewską. Od roku 1980 kierownikiem artystycznym i dyrygentem orkiestry jest Zdzisław Włodarski - absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 1996 r. kierownikiem organizacyjnym i II dyrygentem jest Marek Zdyb, prowadzący również sekcję fletów. Grandioso jest muzyczną wizytówką Radomia. Występowało m.in. w Niemczech, Francji, Czechach, Rosji i £otwie, gdzie zawsze spotykała się z życzliwym i żywiołowym przyjęciem publiczności, czego dowodem są liczne nagrody przez nią przyznane - najcenniejsze w dorobku orkiestry. Serdecznie zapraszamy na występ Radomskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Grandioso w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno