Informacje23 września 2009, 00:00,

31 Maraton Warszawski weź pod uwagę objazdy Warszawa

UWAGA MIESZKAńCY: 27 września 2009 roku w Warszawie odbędzie się 31. Maraton Warszawski. W trosce o Wasz komfort, prosimy o zapoznanie się z mapą trasy maratonu w celu uniknięcia problemów w poruszaniu się samochodem i komunikacją miejską w dniu maratonu. W godz. 9:00 - 15:00 wraz z przemieszczaniem się biegaczy trasa będzie sukcesywnie wyłączana z ruchu kołowego. Więcej informacji oraz mapy, znajdziecie na stronie internetowej: www.maraton2009.pl/objazdy
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:

Informacje24 września 2009, 00:00,

Kisiel dla Piaseczna przyznano nagrodę im. Kisielewskiego

Kapituła nagrody im. Stefana Kisielewskiego zawiadamia o rozstrzygnięciu siódmej edycji konkursu KISIEL DLA PIASECZNA. Do nagrody nominowani byli: Marcin Borkowski redaktor prywatnego e-serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego www.powiat-piaseczynski.info, Paweł Dobosz i Piaseczyńska Grupa Obywatelska oraz Rodzina Szczycińskich z Zalesia Górnego.

Laureatem Nagrody Kisiel dla Piaseczna w edycji 2009 została rodzina Szczycińskich, a tytuł Rajskiego Ptaka został nadany: Wandzie Szczycińskiej, Barbarze Sobolewskiej, Stanisławowi Szczycińskiemu, Marcinowi Bornus - Szczycińskiemu, Maćkowi Szczycińskiemu, Pawłowi Szczycińskiemu, za wiele talentów, pasję działania, Pasję wg św. Jana, Mikroklimat, ekspresję twórczą, umiejętność łączenia tradycji ze współczesnością, rozpiętość stylów, za MonoBike' oraz otwartość i normalność, czwartkowe spotkania śpiewacze, wolontariat.

Rodzina Szczycińskich to indywidualności, które potrafią być razem i wspólnie prowadzić wiele projektów artystycznych, społecznych i sportowych:
- Wanda Szczycińska: wolontariuszka, opiekunka i koordynator młodzieżowego klubu wolontariatu w Zalesiu Górnym.
- Barbara Sobolewska: wokalistka, autorka większości piosenek Mikroklimatu, śpiewa również muzykę klasyczną, pedagog.
- Marcin Bornus – Szczyciński: śpiewak, badacz muzyki dawnej, nauczyciel, jeden z pionierów wykonawstwa wokalnej muzyki barokowej w Polsce, założyciel zespołu Bornus Consort.
- Stanisław Szczyciński: pianista, kompozytor, matematyk, koszykarz, tenisista, współzałożyciel Mikroklimatu, gra muzykę dawną, jego specjalnością są aranżacje chóralne. Ma na swoim koncie również sukcesu międzynarodowe. Dużo uwagi poświęca kompozycji np., płyta "Nostalgia Piano" z własnymi kompozycjami na fortepian solo. Pisze i nagrywa muzykę ilustracyjną dla telewizji tworząc muzykę do filmów. Ostatni projekt muzyczny to płyta "Pasja wg św. Jana". Muzyk jazzowy i studyjny, miłośnik sportu, zaangażowany w powstanie klubu sportowego Hubertus w Zalesiu Górnym.
- Paweł Szczyciński: wokalista, muzyk, propagator Monobike'ów.
- Maciej Szczyciński: kontrabasista i gitarzysta basowy, muzyk wszechstronny, gra w wielu składach jazzowych, grał w ramach Forum Lutosławskiego i w Warszawskiej Filharmonii Młodzieżowej, współpracuje z Kabaretem Moralnego Niepokoju, gdzie gra i komponuje, gra muzykę latynoską i flamenco, muzyk studyjny, jazzowy i rockowy, zapalony piłkarz.

Wręczenie nagrody nastąpi 3 października 2009 r. o godzinie 12.00 na Skwerze Kisiela w Piasecznie. Zapraszamy!
autor/źródło: Zbigniew Mucha - przewodniczący Kapituły Nagrody im. Kisielewskiego