Informacje26 listopada 2007, 00:00,

30 lat Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie

Konstancin, dzięki działalności Prof. dr hab. Mariana Weissa – współtwórcy polskiej szkoły rehabilitacji, od lat znany jest w całej Polsce z leczenia i rehabilitacji schorzeń narządu ruchu. To z jego inicjatywy utworzone zostało Stołeczne Centrum Rehabilitacji STOCER, a następnie Centrum Kształcenia i Rehabilitacji, które 21 listopada 2007 roku obchodziło 30 lecie istnienia.

30 lat Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie

W uroczystości 30 lecia Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie, uczestniczyli przedstawiciele środowiska lekarskiego, przedstawiciele władz lokalnych, media oraz byli i obecni pracownicy Centrum. Gratulacje z okazji jubileuszu złożyli m.in. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Pan Jarosław Pinkas, Prezes PERON Pan Marian Leszczyński, Vice Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Sławomir Stoczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin Pan Marek Skowroński. List gratulacyjny przesłała Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska, która w ciepłych słowach wyraziła uznanie dla działalności Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie.

W trakcie uroczystości wręczone zostały dyplomy uznania wieloletnim, zasłużonym pracownikom Centrum. Zaprezentowany został pierwszy numer Przeglądu Medycznego CKIR, do którego artykuły napisali wybitni lekarze specjaliści wchodzący w skład Rady Naukowo – Konsultacyjnej: Prof. zw. dr hab. Jan Haftek, Prof. dr hab. Walerian Staszkiewicz, Prof. dr hab. Jarosław Deszczyński, dr n med. Marek Krasuski, Prof. zw. dr hab. Marek Woźniewski, a także lekarze pracujący w Centrum. Uroczystość uświetnił recital piosenkarki Grażyny £apińskiej – absolwentki Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego prowadzonego przez CKiR.

Centrum Kształcenia i Rehabilitacji CKIR w Konstancinie, powstało w 1977 roku jako niewielki ośrodek zajmujący się edukacją zawodową oraz rehabilitacją osób niepełnosprawnych. W kolejnych latach rozwijano działalność medyczną i rehabilitacyjną, równocześnie kontynuując działalność edukacyjną. Sukces ośrodka tworzyli i tworzą jego pracownicy: wybitni lekarze specjaliści, pielęgniarki, rehabilitanci, nauczyciele oraz pracownicy biurowo-administracyjni.

CKIR Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie
kliknij, aby powiększyć zdjęcie

Z usług Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie korzysta dziennie około 1000 pacjentów, jednak każdy traktowany jest indywidualnie i otaczany troskliwą, kompleksową opieką. Skorzystać tu można z porad lekarskich oraz rehabilitacji w pełnym zakresie w systemie ambulatoryjnym i stacjonarnym, a także z zabiegów w kriokomorze. Z myślą o pacjentach wymagających interwencji chirurgicznej w 2006 roku uruchomiono nowoczesny Oddział Reumoortopedii i Chirurgii Kręgosłupa, gdzie wykonywane są m.in. nowatorskie w Polsce endoskopowe operacje kręgosłupa. Ośrodek posiada kompleks rekreacyjny, w skład, którego wchodzi basen z jacuzzi, łaźnia parowa, bicze szkockie, sala gimnastyczna, kort tenisowy.

Centrum Kształcenia i Rehabilitacji stara się być blisko swoich pacjentów i odpowiadać na ich potrzeby, w tym celu prowadzi trzy filie w Warszawie, filię we Wrocławiu oraz w Białymstoku. Kontakt: Centrum Kształcenia i Rehabilitacji, ul. Gąsiorowskiego 12/14, 05-510 Konstancin, tel. (022) 756-32-60, strona: www.ckir.pl Dodatkowe informacje o Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie mogą Państwo przeczytać w pliku: CKiR (.doc)
autor/źródło: Iwona Kumięga - Centrum Kształcenia i Rehabilitacji w Konstancinie

Informacje22 listopada 2007, 00:00,

Teatr Narwal Złota Rybka w Ośrodku Kultury Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na Bajkową Niedzielę dla maluchów, która odbędzie się 25 listopada 2007 roku, o godzinie 16:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Do Piaseczna przyjedzie Teatr Narwal, który przedstawi dzieciom spektakl Złota Rybka. Wstęp 8 złotych. Informację o Bajkowej Niedzieli dla dzieci, otrzymaliśmy od Katarzyny Hernik z Ośrodka Kultury Piaseczno, w ramach naszej współpracy (współpracują z nami).

Teatr Narwal Złota Rybka w Ośrodku Kultury Piaseczno

Złota Rybka: Przed stu wiekami, gdzieś nad wielkim morzem... W małej chatce na skraju lasu, żył Jakub wraz ze swą żoną Laurą. Byli biedni, ale bardzo szczęśliwi. Jakub łowił ryby, a czasem przynosił Laurze małe bursztyny znalezione nad brzegiem morza. żona w podzięce przędła nici i dziergała ciepłe swetry oraz skarpety, które ogrzewały zmarznięte stopy Jakuba podczas morskich wypraw. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie...

Tak rozpoczyna się jedna z najbardziej znanych baśni, na której wychowało się wiele pokoleń. Baśń Złota Rybka, uczy pokory i szacunku do otaczającego nas świata. Razem z rybakiem przemierzamy błękitne morze, próbujemy dokonać właściwych wyborów. Przedstawienie ma charakter interaktywny, mali widzowie biorą w nim czynny udział. Spektakl Złota Rybka jest połączeniem gry żywoplanowej i animacji lalkarskiej. Przedstawienie wypełniają piosenki nawiązujące do tematu oraz studyjna muzyka.

Teatr Narwal to grupa młodych, twórczych, otwartych na świat ludzi. Istnieją od 2001 roku i działają na terenie całej Polski. Zespół artystyczny Teatru Narwal tworzą: poloniści, animatorzy kultury, psycholodzy, plastycy i pedagodzy - każdy patrzy z innej perspektywy na otaczający świat a łączy ich wszystkich zamiłowanie do teatru i żywy kontakt z ludźmi, z publicznością. Teatr Narwal ma wieloletnie doświadczenie w wystawianiu spektakli dla dzieci i dorosłych, organizacji imprez i festynów dla szkół, firm i domów kultury. Kierują się zawsze oryginalnością i indywidualnym podejściem w tworzeniu ofert i scenariuszy dla naszych klientów i odbiorców. Więcej informacji o Teatrze Narwal możecie przeczytać na stronie internetowej: www.teatrnarwal.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno