Informacje3 listopada 2018, 08:30,

3 turniej Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym

3 listopada 2018 roku w sali GOSiR w Piasecznie odbędzie się 3 turniej Grand Prix Piaseczna w tenisie stołowym. Zawody zostaną rozegrane na 20 stołach, zawodnicy będą rywalizować w 8 kategoriach przeznaczonych zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Po raz trzeci z rzędu odbędzie się turniej deblowy, który doskonale przyjął się we wrześniu i październiku. Jak co miesiąc podczas losowania nagród uczestnicy będą mieli możliwość wygrania voucherów do restauracji “Szara Eminencja” i “Zakątek Smaku” oraz sportowych upominków. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe i finansowe o łącznej wartości 2500 złotych.

3 TURNIEJ GRAND PRIX PIASECZNA W TENISIE STOŁOWYM

Zawody rozpoczynają się o godzinie 10:00, zgłoszenia od godziny 9:00. Kiedy: 3 listopada (sobota). Gdzie: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie przy ul. Sikorskiego 20 Kategorie: Dzieci, Juniorzy, Dzieci-PRO (posiadające licencję PZTS), Juniorzy-PRO (posiadający licencję PZTS), Amatorzy – start turnieju o godzinie 10:00, zgłoszenia do godziny 9:30 Kobiety, Open (amatorzy + zawodnicy posiadający licencję PZTS), Gry podwójne – start turnieju o godzinie 13:00, zgłoszenia do godziny 12:30

Informacje1 listopada 2018, 07:00,

Kwesta na rzecz renowacji zabytkowych grobów w Piasecznie

Powstały w 2000 roku Społeczny Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie, jak co roku w Dniu Wszystkich Świętych, w godzinach od 8.00 do 17.00 przeprowadzi kwestę na rzecz renowacji zabytkowych grobów cmentarza parafialnego.

KWESTA NA RZECZ RENOWACJI ZABYTKOWYCH GROBÓW W PIASECZNIE 2018

Kwestujący będą obecni na cmentarzu parafialnym i komunalnym w Piasecznie. Zapraszamy Szanownych Mieszkańców Piaseczna i gości Naszego Miasta do udziału w tegorocznej kweście. Zapraszamy też wolontariuszy, chcących pomóc w zbiórce pieniędzy. Dotychczasowe działania podjęte przez Komitet przyniosły wymierne efekty i pozwoliły przywrócić cmentarzowi parafialnemu właściwą mu rangę.

Cmentarz parafialny powstał w 1796 r., a do rejestru zabytków został wpisany w roku 1991. Na tego terenie znajduje się wiele zabytkowych grobów, które wymagają pilnych działań konserwatorskich. Najstarszy pomnik pochodzi z 1808 r.

Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie podjął się zadania ochrony śladów zbiorowej pamięci – części naszej lokalnej historii i tożsamości. W roku 2018 rozpoczęto prace renowacyjne przy kolejnych siedmiu zabytkowych nagrobkach. Tym razem są to pomniki pochodzące głównie z XIX wieku. Koszt ich renowacji wynosi 101 563,00 zł. Dochód z tegorocznej kwesty przeznaczony zostanie na dofinansowanie renowacji tych właśnie XIX-wiecznych pomników. Kwesta zarejestrowana jest pod numerem 218/4318.

W imieniu Komitetu z wyrazami szacunku,
Przewodniczący SKRCP Zbigniew Mucha

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie