Informacje8 listopada 2012, 00:00,

3 okazje aby oddać krew i uratować komuś życie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jeszcze na ten rok oddział rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Piasecznie zaplanował trzy akcje zbiórki krwi na terenie powiatu piaseczyńskiego. Już w najbliższy poniedziałek (12 listopada) odbędzie się zbiórka krwi w Konstancinie - Jeziornie, przy Starej Papierni. Dzień później, we wtorek (13 listopada) odbędzie się zbiórka w Piasecznie przy kościele św. Anny. Natomiast w środę 5 grudnia odbędzie się zbiórka w Górze Kalwarii na parkingu przy jatkach miejskich. Wszystkie zbiórki rozpoczną się o godz. 9:00 i trwać będą do godz. 13:00.

Trzy okazje aby oddać krew i uratować komuś życie / trzy okazje aby zrobić to w tym roku

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:
- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
- być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
- wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki
- nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu
- pamiętaj o dowodzie osobistym (oddać krew mogą tylko osoby pełnoletnie).

Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku! Akcję organizują: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie oraz Stowarzyszenie Kalwaryjska na terenie Gminy Góra Kalwaria.
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski

Napisz komentarz

Informacje8 listopada 2012, 00:00,

Nagrody dla sportowców z gminy Konstancin-Jeziorna, urząd czeka na wnioski do 15 listopada


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Najbardziej utalentowani i osiągający wybitne wyniki sportowcy mogą otrzymać nagrodę pieniężną od burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. Termin przyjmowania wniosków mija 15 listopada. Nagrody przyznawane są raz w roku przez burmistrza gminy Konstancin-Jeziorna. Mogą się o nie ubiegać sportowcy - zameldowani na stałe w naszej gminie, którzy mają na swoim koncie wybitne wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie, a w szczególności biorący udział w zawodach rangi: igrzyska olimpijskie, mistrzostwa świata lub Europy, puchar świata lub Europy, liga światowa lub europejska organizowanych przez uprawnione federacje, związki i centrale sportowe.

Nagrody dla sportowców z gminy Konstancin-Jeziorna, urząd czeka na wnioski do 15 listopada

Poza tym na pomoc finansową mogą liczyć sportowcy, którzy zajęli miejsca I-IV w mistrzostwach województwa, a także grają w ligach krajowych (ekstraklasa, I i II liga) lub mogą się pochwalić innymi szczególnymi osiągnięciami w określonych dyscyplinach sportowych. Wnioski o przyznanie nagrody mogą składać: władze klubu sportowego, stowarzyszenia kultury fizycznej lub odpowiedniego związku sportowego, jednostki oświatowe, mieszkańcy gminy oraz właściwa komisja Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny.

Komplet dokumentów należy złożyć do 15 listopada bezpośrednio w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (pok. nr 4), albo przesłać drogą pocztową lub kurierem na adres: Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, ul. Warszawska 32, 05-520 Konstancin-Jeziorna (Uwaga! W tym przypadku decyduje data wpłynięcia wniosku do urzędu). Osiągnięcia muszą być udokumentowane i obejmować okres od 11 listopada do 31 grudnia 2011 roku oraz od 1 stycznia do 31 października 2012 roku. Regulamin przyznawania nagród pieniężnych za wybitne wyniki sportowe: regulamin.pdf
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie