Informacje31 sierpnia 2011, 00:00,

3 nowe lokalne linie dowozowe w gm. Konstancin-Jeziorna

1 września 2011 roku Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi trzy nowe lokalne linie dowozowe. Linie L14, L15 i L16 usprawnią komunikację na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. ZTM w trybie przetargowym wybrał do obsługi linii przewoźnika, który zaoferował najniższą cenę za wozokilometr. Ze stawką 2,58 zł brutto linię L14, L15 i L16 będzie obsługiwać firma Europa Express City Sp. z o.o., z siedzibą w Warszawie, przy ul. Tarczyńskiej 22. Mieszkańcy m.in. z Gass, Czarnowa, Słomczyna będą mogli codziennie dojechać do Konstancina-Jeziornej, a stamtąd linią 700, 710 i 724 do Warszawy.

ZTM Warszawa

Trasy nowych linii:
L14: Gassy Pętla (Gassy) – Czernidła – £ęg – Habdzin – (Opacz – Ciszyca) – Konstancin- Jeziorna – Bielawa – Bielawa Pętla (Bielawa)
L15: Czarnów – Konstancin-Jeziorna – Borowina – Kawęczynek – Słomczyn – £yczyn – Słomczyn – Cieciszew – Parcela – Obory – Konstancin-Jeziorna – Czarnów
L16: Czarnów – Konstancin-Jeziorna – Obory – Parcela – Cieciszew – Słomczyn – £yczyn – Słomczyn – Kawęczynek – Borowina – Konstancin-Jeziorna – Czarnów
Autobusy będą kursować codziennie. Od 1 września na zlecenie ZTM będzie kursować 15. lokalnych linii dowozowych.

W pojazdach będą honorowane bilety ZTM ważne w drugiej strefie (dobowe, 3-dniowe, 30-dniowe, 90-dniowe i Bilet Seniora). Bilety jednorazowe i miesięczne, zgodnie z cennikiem ustalonym przez radę gminy, będzie mógł emitować także przewoźnik.
autor/źródło: Paweł Olek - zespół prasowy Zarządu Transportu Miejskiego

Informacje31 sierpnia 2011, 00:00,

ZTM - 1 września uruchamiamy linię 742 do Góry Kalwarii

Zarząd Transportu Miejskiego 1 września 2011 roku uruchomi nową linię autobusową, która połączy Górę Kalwarię z Warszawą. Trasa 742 przebiegać będzie m.in. przez Konstancin-Jeziorna. Do obsługi linii w trybie przetargowym wybrano przewoźnika, który zaoferował najniższą cenę za wozokilometr. Ze stawką 3,15 zł brutto linię 742 będzie obsługiwać firma Europa Express City Sp. z o.o.

ZTM Warszawa

Nowa linia będzie wykonywać 15 kursów w dni robocze i 8 w świąteczne, przy czym 8 kursów w dni powszednie będzie realizowane na trasie wydłużonej do Góry Kalwarii, pozostałe do pętli Brześce. Trasa nowej linii będzie na odcinku Metro Wilanowska - Konstancin, identyczna, jak linii 700, do skrzyżowania Warszawska/Piłsudskiego, a dalej drogą wojewódzką nr 724 przez Brześce do pętli autobusowej przy Rynku w Górze Kalwarii.
autor/źródło: Paweł Olek - zespół prasowy Zarządu Transportu Miejskiego