Informacje7 września 2015, 17:43,

3 medale na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu

3 brązowe medale to dorobek zawodników KS X Fight Piaseczno z Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów w Kickboxingu, które odbyły się w ostatnim tygodniu sierpnia w Hiszpańskim San Sebastian.

Od lewej: Kacper Zalewski, Mikołaj Dąbrowski, Julia Bonder, Patrycja Jaworska

Najbliżej finału był Kacper Zalewski, który w formule light-contact po ciężkiej walce o brązowy medal w półfinale uległ Niemcowi Maikelowi Wottchelowi. W pointfightingu Patrycja Jaworska pewnie wygrała w ćwierćfinale z Chorwatką, ale w walce o wejście do finału musiała uznać wyższość Irlandki Jordan Doran. Trzeci brązowy medal wywalczył Kamil Połosak w formule Kick Light. W półfinale kontuzja stawu skokowego w 3 rundzie nie pozwoliła mu wygrać z dobrze dysponowanym zawodnikiem z Bośni i Hercegowiny.

Cieszy również dobra postawa naszych najmłodszych zawodników. Mikołaj Dąbrowski w wyrównanej walce eliminacyjnej jednym punktem w dogrywce przegrał z reprezentantem Włoch. Trochę słabiej poszło Julii Bodner, która również w eliminacjach pożegnała się z turniejem.

Kamil Połosak w walce półfinałowej z zawodnikiem z Bośni i Hercegowiny

Za rok eliminacje do Mistrzostw Świata. Zawodników czeka dużo pracy i kilka ważnych turniejów międzynarodowych, tymczasem wielkie brawa i gratulacje należą się naszym tegorocznych medalistom. Więcej informacji na stronie: www.kbpiaseczno.pl

Fot. Marcin Pałuba

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?p=110361#p110361
Informacje12 września 2015, 14:00,

Charytatywny koncert szantowy dla Szymka Bociana w Henrykowie Uroczu i w Piasecznie

12 września 2015 roku odbędzie się charytatywny koncert szantowy, z którego pieniądze przeznaczone będą na rehabilitację Szymka Bociana. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 w Henrykowie Uroczu przy ul. Mokrej 11. Zagrają: Rysiek "BOSMAN" Zagożdżon, Jerzy "JURRI" Szapałak, Agnieszka "REFLINKA" Kowalska.

Charytatywny koncert szantowy dla Szymka Bociana w Henrykowie Uroczu i Piasecznie

To jednak nie jedyne atrakcje, w ramach imprezy zaplanowano malowanie buziek, tresurę psów, pokaz ratownictwa medycznego, liczne konkursy, a także bezpłatne badania w ramach profilaktyki kardiologicznej. O godz. 17.00 możliwość przejechania (za 5 zł do Piaseczna i z powrotem) zabytkowym Jelczem "ogórkiem" do Domu Kultury w Piasecznie przy ul. Kościuszki 49, gdzie o godz. 18.00 wystąpią prawdziwe gwiazdy wieczoru. Zagrają: Michał SŁOWIK Słowikowski, MŁODE WYJCE, THE TAMBLERS, JOLLY ROGER. Po koncercie w Henrykowie Uroczu czeka kuchnia polowa, grill, ogródek piwny i ognisko.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Szymon Bocian w 2008 roku dostał niedokrwiennego udaru mózgu. Trafił na OIOM. Został lewostronnie sparaliżowany. W trakcie rehabilitacji, która nieprzerwanie trwa (zaniechanie groziłoby ponowną utratą sprawności) rehabilitant zerwał Szymonowi ścięgna barku lewego. To jednak nie koniec zmartwień dla Pana Szymona. W 2009 roku przeszedł 2 zatory płucne. Cierpi na zespół antyfosfolipidowy oraz POChP (powoduje zwężanie oskrzeli). Pan Szymon cały czas odczuwa duszność i ucisk w klatce piersiowej. Hipertrójglicerydiemia spowodowała ostry atak trzustki. W 2011 roku wykryto też toczeń układowy - powoduje aktualnie problemy z nerkami. Pan Szymon cierpi też na poudarową padaczkę i depresję. Dodatkowo ma problemy z żołądkiem i stłuszczoną wątrobę. Jest pod stałą kontrolą kilku lekarzy specjalistów, m.in. psychiatry, hematologa, pulmonologa.

Szymon Bocian

Leki, które musi przyjmować, aby normalnie funkcjonować, kosztują miesięcznie 650 zł. To ogromny wydatek dla Państwa Bocian, ponieważ na utrzymaniu Pani Moniki - żony Szymona - jest wszystko. Pan Szymon nie pracuje - ZUS przyznał mu orzeczenie o I grupie inwalidzkiej (całkowita niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji). Bardzo przydałby się również podnośnik windowy zainstalowany w bloku, gdzie mieszkają Państwo Bocian. Kosztuje 75 tys zł - zatem to jedynie marzenie, które pomogłoby Panu Szymonowi wychodzić na dwór. Tego marzenia w dodatku nie chce współfinansować PFRON - urzędnicy uznali, że skoro Pan Szymon porusza się o lasce, nie jest inwalidą. Kulkuletnia rehabilitacja przynosi pożądane efekty. Szymon powoli odzyskuje sprawność. I liczy na pomoc. Więcej informacji, można znaleźć na fanpage Szymka Bociana: https://www.facebook.com/SzymonBocianFanpege

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=30&t=11417