Informacje2 czerwca 2012, 00:00,

3 czerwca Piracki Dzień Dziecka w Sierzchowie

Ośrodek Kultury Góra Kalwaria razem ze społecznością wsi Sierzchów serdecznie zapraszają na Dzień Dziecka, który odbędzie się 3 czerwca 2012 roku na placu zabaw przy ul. Akacjowej 3 w Sierzchowie. Impreza zbiega się z otwarciem placu zabaw powstałego z inicjatywy sołtysowej Alicji Szturemskiej, rady sołeckiej oraz mieszkańców Sierzchowa.

PIRACKI DZIEń DZIECKA W SIERZCHOWIE

Myślą przewodnią imprezy ma być przygoda rozbitków pirackich na obcej wyspie, którzy to staną oko w oko z odmiennymi kulturowo tubylcami – Kemotami z Apuku! Mimo, że Kemoci są jedynymi mieszkańcami wyspy, to jednak ich społeczność tworzą 4 odmienne grupy. Różnice dotyczą sposobu ubioru, podstawowych gestów, brzmienia imion oraz sposobu mówienia. Każdej grupie patronuje inny bóg, którego czyny osławione są w przekazywanych legendach. Rozbitkowie będą mieli możliwość poznania odmienności każdej z grup oraz jeśli zechcą, zostaną prawowitymi mieszkańcami wyspy.

Zainteresowani udziałem w imprezie będą mogli dojechać do Sierzchowa z Góry Kalwarii busem, który również odwiezie ich z powrotem po zakończeniu programu. Odjazd planowany jest o godzinie 14:00 spod kina Uciecha (ul. Ks. Sajny 14, Góra Kalwaria).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje2 czerwca 2012, 00:00,

Gminny Dzień Dziecka Wioska Indiańska 2012

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i ich rodziców na wspaniałą zabawę plenerową w prawdziwej, kolorowej, pełnej Indian, preriowych zabaw i super konkursów Wiosce Indiańskiej. Impreza dla dzieci odbędzie się w najbliższą niedzielę 3 czerwca 2012 roku w godz. 14.00 - 19.00 na terenie zielonym przed Urzędem Gminy przy ul. GRN 60 w Lesznowoli.

GMINNY DZIEń DZIECKA WIOSKA INDIAńSKA W LESZNOWOLI
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola