Informacje15 czerwca 2019, 09:00,

3. Bieg z Pasją i Pupilem w Gołkowie

15 czerwca 2019 roku o godz. 11.00 Gmina Piaseczno, Anna Karasuska oraz Stowarzyszenie Rekreacyjno Sportowe Kondycja serdecznie zapraszają do Gołkowa na 3. Bieg z Pasją i Pupilem.

3. Bieg z Pasją i Pupilem w Gołkowie

PROGRAM MINUTOWY:
11:00-12:00 – zapisy do biegów + gry i zabawy ruchowe dla najmłodszych
11:30 – start biegu Rodzinnego Fun Run 1 km
12:00 – start Biegu Głównego na 5 km + ew. bieg z psem
12:00 – start Nordic Walking 3 km wspólnie z biegiem na 5 km

Regulamin: www.kondycja.com.pl

Informacje16 czerwca 2019, 14:00,

Tożsamość Piaseczna - Zapisały się w historii Piaseczna

16 czerwca 2019 roku o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z cyklu: Tożsamość Piaseczna. Ludzie, Miejsca, Wydarzenia. Temat najbliższego spotkania to: „Zapisały się w historii Piaseczna” – prelekcja historyczki Doroty Zając o kobietach, które odegrały znaczącą rolę w historii Piaseczna. Miejsce: Piaseczno, Przystanek Kultura, pl. Piłsudskiego 9. Udział bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Tożsamość Piaseczna - Zapisały się w historii Piaseczna

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Spotkanie z historyczką Dorotą Zając, która opowiadać będzie o postaciach dziesięciu niezwykłych kobiet. Na przestrzeni wieków miały one wpływ na dzieje miasta i były z nim mocno związane. Podczas spotkania usłyszymy m.in. o księżnej Annie Mazowieckiej, hrabinie Cecylii Plater Zyberkównie, Ewie Krauze i Mirze Grelichowskiej.
Każde miasto ma swoją tożsamość. Składają się na nią środowisko i jego natura, społeczność, historia, kultura. Podczas cyklu spotkań „Tożsamość Piaseczna. Ludzie, miejsca, wydarzenia...” chcemy przybliżać wszystko to, co składa się na wyjątkowy charakter Piaseczna i jego okolicy. To spotkania o materialnym i niematerialnym dziedzictwie Piaseczna – o ludziach, miejscach, wydarzeniach, zabytkach, historii, tradycji...
Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 590 urodzin Piaseczna.