Informacje26 lutego 2009, 00:00,

28 lutego zobacz 44 Rallye Monte Calvaria Góra Kalwaria

Miłośnicy Konkursowej Jazdy Samochodowej będą mieli okazję już po raz 44. przeżyć emocje związane z Rallye Monte-Calvaria. W sobotę 28 lutego 2009 roku, uczestnicy wystartują na trasę tradycyjnie związaną z Górą Kalwarią. Impreza ta uznawana jest jako najstarszy KJS w Polsce. Wiele osób uważa, że także w Europie. Od lat impreza ta wzbudza ogromne zainteresowanie kierowców amatorów i przyciąga wielu, nieraz ponad stu uczestników. 44. Rallye Monte Calvaria jest pierwszą rundą nowego cyklu Automobilklubu Polski Puchar AP oraz drugą rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego.

RALLYE MONTE CALVARIA

Rallye Monte Calvaria, wystartuje tradycyjnie już sprzed Urzędu Miasta i Gminy w Górze Kalwarii, gdzie ulicami miasta przebiegać będzie pierwsza próba. Dalej uczestnicy będą mieli do pokonania doskonale znane próby w Jednostce Wojskowej w Górze Kalwarii. Następnie impreza przeniesie się do Chynowa, Słomczyna i Piaseczna. Później uczestnicy powrócą do Góry Kalwarii, gdzie powtórzone zostaną wszystkie próby. Meta imprezy przewidziana jest na ok. godzinę 15:00. Rozdanie nagród i zakończenie imprezy odbędzie się w starym kinie, gdzie mieści się Ośrodek Kultury o godzinie 20:00. Harmonogram czasowy 44 Rallye Monte-Calvaria: harmonogram.pdf

Termin zamknięcia listy zgłoszeń mija 26 lutego, pojemność trasy wynosi w tym roku 100 załóg. Wpisowe wynosi 160 zł (130 dla członków Automobilklubu Polski). Wśród klasyfikacji końcowych 44. Rallye Monte-Calvaria, znajdzie się klasyfikacje w klasach, generalna oraz nowość – klasyfikacja RWD (samochodów z tylnym napędem). Panie będą konkurować o specjalny puchar Pani Burmistrz Góry Kalwarii i Dyrektor 44. Rallye Monte-Calvaria. Ponadto najlepsi uczestnicy na próbie Ks. Sajny dostaną puchar Pani Burmistrz Gminy Góra Kalwaria. Więcej informacji na stronie: www.ak-polski.org.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje27 lutego 2009, 00:00,

V Memoriał im. Marcina Rowińskiego w Piłce Nożnej - £azy

Wójt Gminy Lesznowola, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych oraz UKS Iwiczna serdecznie zapraszają na V Memoriał im. Marcina Rowińskiego w piłce nożnej, który odbędzie się do 28 lutego do 1 marca 2009 roku. Miejsce zawodów: hala sportowa przy ul. Ks. Słojewskiego 1 w £azach. Zapraszamy na Memoriał im. Marcina Rowińskiego.

28 luty 2009 Memoriał im. Marcina Rowińskiego w Piłce Nożnej:
8:30 Przyjazd drużyn grupa A
8:45 Odprawa techniczna
9:00-11:35 Rozgrywki grupy A
12:30 Przyjazd drużyn grupa B
12:45 Odprawa techniczna
13:00-15:35 Rozgrywki grupy A

1 marca 2009 Memoriał im. Marcina Rowińskiego w Piłce Nożnej:
9:30 Przyjazd drużyn
10:00-13:42 Ciąg dalszy rozgrywek
13:45-14:15 Prezentacja sekcji UKS Iwiczna (judo, gimnastyka artystyczna)
14:15-16:00 Finały zawodów
16:00 Uroczyste zamknięcie turnieju. Dekoracja zwycięzców, podczas której przewidywana jest obecność Rogera Guerreiro (Reprezentacja Polski Piłki Nożnej) i Piotra Rockiego (zawodnik Legii Warszawa).

Marcin Rowiński (1972-1999), absolwent Akademii Wychowani Fizycznego w Warszawie, instruktor pływania. Od 1995 roku nauczyciel wychowania fizycznego w Nowej Iwicznej. Założyciel i pierwszy prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego IWICZNA. Podczas swojej krótkiej zawodowej pracy, potrafił nauczyć wielu młodych ludzi pływać. Organizator zawodów pływackich dla dzieci i ich rodziców. Jego aktywność zawodowa i zaangażowanie owocowała wieloma sukcesami sportowymi odnoszonymi przez uczniów szkoły w Nowej Iwicznej. Przedwczesna, tragiczna śmierć Marcina, była ogromną stratą i szokiem dla środowisk związanych ze sportem i oświata Gminy Lesznowola i Powiatu Piaseczyńskiego. Serdecznie zapraszamy na Memoriał im. Marcina Rowińskiego.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola