Informacje20 marca 2010, 00:00,

27 marca Kampania Stawiam na mleko! w Górze Kalwarii

W sobotę, 27 marca 2010 roku w godzinach 12.00-16.00 na terenie Miejskiego Zespołu Basenowo-Rekreacyjnego, przy ul. Pijarskiej 119 odbędzie się impreza z udziałem Mlecznej Ekspedycji zaplanowana w ramach programu Stawiam na mleko! – ogólnopolskiej kampanii informacyjno-promocyjnej mleka i produktów mlecznych, realizowanej przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich, przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego.

Kampania Stawiam na mleko! w Górze Kalwarii

Góra Kalwaria, to drugie po Grójcu miasto, które w 2010 roku odwiedza Mleczna Ekspedycja. Na billboardach pojawiły się już informacje o kampanii „Stawiam na mleko!”, a w sklepach plakaty zapraszające do udziału w mlecznych imprezach. Dla mieszkańców przygotowano wiele atrakcji. Najmłodsi będą mogli poukładać wielkie uliczne puzzle, pościgać się w zabawie ze specjalną taśmą i skosztować próbek mlecznych produktów. Dla uczestników mlecznych imprez przewidziano liczne zabawy z nagrodami, w tym konkurs dla całej rodziny o nazwie „Podaj dalej” polegający na sprawdzeniu wiedzy na temat produktów mlecznych i mleka. Weekendowa impreza to także możliwość spotkania się z ekspertami, lekarzami i dietetykami, którzy doradzą w kwestii zdrowego odżywiania oraz pomogą przy dobraniu odpowiedniej diety.

Dodatkowo w czwartek, 25 marca w ramach kampanii Mleczna Ekspedycja spotka się z uczniami: Szkoły Podstawowej nr 2, szkół w Czapliku, Baniosze i Brześcach. Dla dzieci przygotowano konkursy z nagrodami oraz gry i zabawy, które uczą jak ważne jest dla nas białko, wapń i inne składniki produktów mlecznych oraz o czym należy pamiętać, aby mieć mocne kości. Mleczna Ekspedycja składa się ze specjalnego Trucka Mlecznego, którego celem jest dotarcie do blisko 450 szkół w 108 miastach w całej Polsce, co oznacza objęcie działaniami blisko 450 szkół oraz 330 tys. dzieci i podobnej liczby osób dorosłych. Projekt zakłada wykorzystanie wszystkich możliwych kanałów komunikacyjnych, w tym m.in.: reklamę telewizyjną i prasową, cykliczne eventy, konkursy, promocję w punktach sprzedaży, działania outdoorowe oraz PR. Trasa Konwoju Mlecznego przewidziana na trzeci rok kampanii objęła swoim zasięgiem tereny południowo-wschodniej Polski i poprowadzi przez następujące województwa: mazowieckie, lubelskie, podkarpackie, świętokrzyskie, małopolskie i śląskie.

Z Góry Kalwarii Mleczna Ekspedycja wyruszy w dalszą trasę docierając w niedzielę, 28 marca do Warki, gdzie na miejskim Rynku w godzinach 12.00-16.00 odbędą się dalsze atrakcje w ramach kampanii „Stawiam na mleko!”. Kolejne mleczne imprezy przewidziane są w dniach 9-11 kwietnia w miastach Ryki, Puławy i Kozienice. Informacje na temat imprez i trasy Mlecznego Konwoju można znaleźć na platformie internetowej www.stawiamnamleko.pl. W serwisie zamieszczono także informacje o diecie bogatej w produkty mleczne, przepisy na mleczne specjały oraz mleczne zagadki dla dzieci. Kampania „Stawiam na mleko!” współfinansowana jest przez Agencję Rynku Rolnego ze środków Unii Europejskiej, budżetu Polski oraz Funduszu Promocji Mleczarstwa. Akcja promująca mleko i produkty mleczne ma na celu wzrost spożycia mleka, a przez to poprawę stanu zdrowia dzieci i – w dalszej perspektywie - także całego polskiego społeczeństwa.
autor/źródło: Anna Szymańska - Propublic Sp. z o.o.

Informacje14 marca 2010, 00:00,

Grzegorz Piotrowski Emotronica Wtorek Jazzowy Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 16 marca 2010 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas najbliższego koncertu wystąpi Grzech Piotrowski - sax; Paweł Kaczmarczyk - piano; Robert Cichy - gitara; Michał Barański - bas; Grzegorz Grzyb - drums. Wstęp na jazzowy koncert 15 złotych, do nabycia na pół godziny przed koncertem. Zapraszamy na najbliższy Jazzowy Wtorek w Piasecznie.

GRZEGORZ PIOTROWSKI EMOTRONICA

Grzegorz Piotrowski to polski muzyk i saksofonista jazzowy, który w 1997 roku, założył grupę Alchemik, w której występowali m.in. studiujący wówczas na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, £ukasz i Paweł Golcowie. Grupa zdobyła kilka nagród, między innymi na festiwalu Jazz nad Odrą w 1997 roku oraz na festiwalu Jazz Hoeilaart w Belgii w 1998 roku, gdzie zajęła pierwsze miejsce w konkursie. W 2003 roku opracował wraz z zespołem Alchemik muzykę do filmu Powiedz to, Gabi w reżyserii Rolanda Rowińskiego. W 2005 roku zagrał na saksofonie w słuchowisku Saksofon basowy Josefa Skvoreckiego w reżyserii Andrzeja Piszczatowskiego. Realizacja otrzymała Grand Prix w kategorii słuchowisk radiowych na festiwalu Dwa Teatry, a Piotrowski otrzymał nagrodę za kreację instrumentalną. Więcej informacji na stronie internetowej: www.myspace.com/grzechpiotrowski

Album Emotronica to połączenie skrajnych gatunków muzycznych z emocjonalnym saksofonem. Na płycie można usłyszeć wiolonczelę z kwintetem jazzowym, komputery oraz głos saksofonu bez ustnika przywołujący brzmienie trombity. Grzegorz Piotrowski o albumie: (…)Ta muzyka jest jak mój obraz wewnętrzny. Odzwierciedla emocje, stany ducha, w których znajdowałem się podczas nagrań. To mój muzyczny pamiętnik, zapis chwil ulotnych, jak wszystko co przemija. Muzyczna fotografia głęboko ukrytych, nikomu niedostępnych emocji, wrażeń nieopatrzonych dotąd słowami. Emotronica myśli, dźwięków. (…)W moim muzycznym EMOTRONICA, chodzi o bezkompromisowe połączenie skrajnych gatunków muzycznych z emocjonalnym saksofonem, który niemalże płacze. Każdy z instrumentalistów gra na 100%. Wszystkie sola są dynamiczne. Ciekawostką są utwory, w których gram na saksofonie bez ustnika, dmuchając w rurę jak w trąbę. Wydobywający się dźwięk przypomina trombitę...duduk...flugehorn ...(…) Więcej informacji na stronie internetowej: www.myspace.com/emotronicacom
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno