Informacje24 maja 2010, 00:00,

25 maja obejrzyj film THE FRESHMAN w MGOK Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno serdecznie zaprasza na projekcję filmu THE FRESHMAN w reżyserii Fred C. Newmeyer , Sam Taylor z 1925 roku. Film zilustruje muzycznie zespół w składzie: Kuba Bruszewski - bas, pad perkusyjny, Grzesiek Drojewski - gęba, Janek Jędrzejczyk - klawisze, Rafał Gańko - trąbka, Maciek Zych - sax sopranowy. Film można obejrzeć we wtorek 25 maja 2010 roku, o godzinie 19.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp: 10 i 15 złotych. Zapraszamy!

Harorld Lloyd gra studenta sportu, który konsekwentnie ale zarazem naiwnie dąży do celu. Chcąc być lubianym naśladuje zabawną gwiazdę filmową. Swojej drużynie w której jest zaledwie chłopcem od podawania piłek pomaga odnieść zwycięstwo w kluczowym meczu, gdy wszyscy inni zawodzą. Czy uda mu się także znaleźć miłość jego życia?
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje21 maja 2010, 00:00,

Mazovia MTB Marathon na terenach Zimnych Dołów

Już po raz szósty gmina Piaseczno zaprasza wszystkich amatorów jazdy rowerem na imprezę z cyklu Mazovia MTB Marathon. Zawody rozpoczną się w niedzielę 23 maja 2010 roku o godz. 11.00 na terenie Zimnych Dołów w Chojnowskim Parku Krajobrazowym. Udział dla mieszkańców gminy Piaseczno jest bezpłatny.

Mazovia MTB Marathon na terenach Zimnych Dołów

Start przygotowany będzie na terenie Zimnych Dołów, skąd uczestnicy wyruszą na trasę biegnącą m.in. przez malownicze tereny Lasów Chojnowskich. Mazovia MTB Maraton to cykl terenowych wyścigów rowerowych rozgrywanych w różnych częściach Polski. Z roku na rok bije kolejne rekordy popularności. Na starcie stanąć może każdy, kto ma sprawny rower oraz chęć zmierzenia się z dystansem liczącym 8 km (hobby), 24 km (fit), 62 km (mega) lub 96 km (giga). Mieszkańcy gminy Piaseczno mają zapewniony bezpłatny start na wszystkich dystansach. Jedynym kosztem jest wniesienie opłaty 20 zł za czip startowy, który umożliwia profesjonalny pomiar czasu i sklasyfikowanie zawodnika. Opłaty należy dokonać na konto organizatora lub w biurze zawodów na terenie „Zimnych Dołów”. W biurze zawodów należy także potwierdzić swoje uczestnictwo (stwierdzenie zameldowania na terenie gminy na podstawie dokumentu ze zdjęciem, można potwierdzić również on-line), odebrać numer startowy i chip do pomiaru czasu. Start maratonu przewidziany jest w formie sektorowej od godz. 11.00.

Mazovia MTB Marathon na terenach Zimnych Dołów. Zdj. z jednego z poprzednich maratonów, wykonane przez £ukasza Wylezińskiego
Zdjęcie z poprzednich maratonów, wykonane przez £ukasza Wylezińskiego

Zawodnicy wyruszą w pewnych odstępach czasu, co ma poprawić bezpieczeństwo zawodów. Na uczestników czeka zupełnie odmieniona trasa, omijająca najbardziej piaszczyste tereny i prowadząca lasami liściastymi Chojnowskiego Parku, obfitującymi w stuletnie dęby i brzozy. Trasa będzie czytelnie oznakowana oraz zabezpieczona. Nad bezpieczeństwem startujących czuwać będzie policja, straż miejska, posterunki ochotniczych straży pożarnych i harcerzy oraz grupa ratownictwa medycznego. Warunkiem udziału w imprezie, podyktowanym bezpieczeństwem uczestników, jest używanie twardych kasków. Na trasie będą zlokalizowane punkty kontrolne, żywieniowe oraz serwisowe, na których uczestnicy maratonu będą mogli dokonać bezpłatnych, drobnych napraw roweru. Organizatorzy zapraszają do udziału w maratonie całe rodziny, dla których utworzono odrębną klasyfikację, zbierającą wyniki przynajmniej 3 członków rodziny. Zapewnione będzie również miasteczko sportowe z bezpłatnymi atrakcjami. Dzieci będą mogły spędzić czas na placu zabaw, a na dorosłych czekać będzie kącik z prasą, nie tylko rowerową. Impreza odbywa się dzięki wsparciu gminy Piaseczno. Strona internetowa organizatora www.mazoviamtb.pl

Mazovia MTB Marathon Zimne Doły program zawodów:
sobota (22.05)
godz. 14.00 - 18.00 zapisy w Biurze Zawodów
niedziela (23.05)
godz. 8.00 - 10.30 zapisy w Biurze Zawodów
godz. 10.30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych
godz. 11.00 - start maratonu, dystanse Fit, Mega i Giga
godz. 11.10 - start maratonu, dystans Hobby
godz. 14.00 - Dekoracja dystansu Hobby
godz. 14.30 - Dekoracja dystansu Fit
godz. 15.00 - Dekoracja dystansu Mega
godz. 16.00 - Dekoracja dystansu Giga.
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno