Informacje20 kwietnia 2012, 00:00,

24 kwietnia ekologiczne spływanie Jeziorką

Pierwszy ecospływ Jeziorką odbędzie się już w najbliższy wtorek - 24 kwietnia. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w spływie kajakowym połączonym ze sprzątaniem naszej rzeki. Akcja, która rozpocznie się o godz. 10:00 na Górkach Szymona, będzie polegała zarówno na sprzątaniu z kajaka śmieci znajdujących się w korycie rzeki jak i zbieraniu odpadków wyrzuconych w niedalekiej odległości od brzegu.

Ekologiczne spływanie
W akcje dotyczące ochrony środowiska włączyły się szkoły, które znajdują się niedaleko rzeki. Z okazji Dnia Ziemi (22 kwietnia) uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Piasecznie oraz Zespołu Szkół Nr 2 im. Emilii Plater będą zbierać śmieci zlokalizowane w pobliżu Jeziorki.

Organizowany spływ jest jednym z pierwszych i zapewne nie ostatnim w tym roku. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku studenckie Stowarzyszenie „Ważka” organizowało podobną akcję kilkakrotnie. W tym roku studenci Politechniki Warszawskiej także deklarują dalszą ochotę łączenia przyjemnego z pożytecznym, czyli spływania kajakiem i sprzątania jednocześnie.

Ponieważ liczba uczestników jest ograniczona, osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłoszenia do Arkadiusza Strzyżewskiego, strzyżewski@piaseczno.eu, tel. 22 70 17 682.
Akcję organizują: Gmina Piaseczno, fundacja ekologiczna Eco Choice, Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna, wypożyczalnia kajaków www.kajaki-piaseczno.pl oraz placówki oświatowe.

autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski

Informacje20 kwietnia 2012, 00:00,

Korsarz na Bajkowej Niedzieli w Stadninie Koni

Konstanciński Dom Kultury i Borowina Stadnina Koni serdecznie zapraszają dzieci i rodziców na Bajkową Niedzielę, podczas której zaprezentowane zostanie przedstawienie: Korsarz. Spektakl, będzie można obejrzeć w niedzielę 22 kwietnia 2012 roku o godz. 14.00. Miejsce: Borowina Stadnina Koni przy ul. Topolowej 72. Wstęp wolny. Zapraszamy.

KORSARZ NA BAJKOWEJ NIEDZIELI W BOROWINIE

Korsarz historia Piratów poszukujących skarbów. Na swojej drodze spotykają wielką Ośmiornicę. Odkrywają też skarby i tajemnice Wyspy Katarów. Interaktywne przedstawienie z szantami i łodzią z wielkim pirackim żagle.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna