Informacje21 kwietnia 2010, 00:00,

24 kwietnia Dzień Ziemi - Dzień otwarty PWiK Piaseczno

Z okazji Dnia Ziemi, PWiK Piaseczno zaprasza w najbliższą sobotę 24 kwietnia 2010 na Dzień Otwarty. Impreza odbędzie się na terenie Oczyszczalni ścieków w Piasecznie przy ul. żeromskiego 39. Początek o godz. 11:00. W programie przewidziane są liczne atrakcje: konkurs na plakat "Czysta Planeta", warsztaty lepienia z gliny, pokaz pierwszej pomocy, bieg po terenie Oczyszczalni, zwiedzanie Oczyszczalni Ścieków, podziwianie panoramy Piaseczna i Oczyszczalni z WKFz, pokaz wozu strażackiego, występ zespołu "Echo Leśne", opowieści i zabawy z Eko krainy - Grupa Bajache.

Dzień Ziemi - Dzień otwarty PWiK Piaseczno
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje15 kwietnia 2010, 00:00,

KATYń projekcja filmu Andrzeja Wajdy w MGOK Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza na projekcję filmu pt. KATYń w reżyserii Andrzeja Wajdy, która odbędzie się 17 kwietnia 2010 roku o godz. 17.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury w Piasecznie.

KATYń to opowieść o polskich oficerach pomordowanych podczas II wojny światowej przez NKWD w Katyniu. Obraz tragedii nieświadomych zbrodni kobiet, które czekały na swoich mężów, ojców, synów i braci. Bezkompromisowe rozliczenie kłamstwa, które miało kazać Polsce zapomnieć o swoich bohaterach. Film o niezłomnej walce o pamięć i prawdę, dzięki którym możemy dziś żyć w wolnej Polsce. Oficjalna strona filmu Katyń: katyn.netino.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno