Informacje17 sierpnia 2009, 00:00,

22 sierpnia przyjdź na Ognisko Sołeckie w Woli Mrokowskiej

Radny, Sołtys, Rada Sołecka i Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zapraszają na OGNISKO SO£ECKIE, które odbędzie się w najbliższą sobotę 22 sierpnia 2009 o godzinie 17:00 w Woli Mrokowskiej. Miejsce zabawy: plac zabaw przy ulicy Wąskiej. Zaplanowano wspólne biesiadowanie i muzykowanie, przepyszne kiełbaski, tańce przy ognisku oraz dla dzieci przewidziana jest kolorowa niespodzianka. Zapraszamy na Ognisko Sołeckie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Lesznowola

Informacje17 sierpnia 2009, 00:00,

Słomczyn - Puchar Europy oraz Mistrzostw Polski Rallycross

Zapraszamy wszystkich mieszkańców w najbliższy weekend 22 i 23 sierpnia 2009 roku, na tor rallycrossowy w Słomczynie koło Grójca, gdzie odbędą się zawody Pucharu Europy Strefy Centralnej oraz Mistrzostw Polski Rallycross. Urząd Miasta i Gminy Piaseczno jest patronem tej imprezy, w której bierze udział aktualny mistrz Europy Centralnej £ukasz Zoll, jeżdżący samochodem marki BMW oznaczonym logo Piaseczna.

Puchar Europy oraz Mistrzostw Polski Rallycross

Harmonogram Zawodów w Słomczynie koło Grójca:

Sobota 22.08.2009
14.00 - 15.15 - Trening wolny
15.30 - 16.30 - Trening oficjalny
17.00 - Pierwszy bieg kwalifikacyjny
Niedziela 23.08.2009
08.00 - 09.00 - Rozgrzewka
09.15 - 2 i 3 bieg kwalifikacyjny
13.00 - Finały
15.00 - Rozdanie nagród

Do sportowego obiektu w Słomczynie zjadą najlepsi kierowcy z Polski, Czech, Litwy oraz z Węgier i Austrii. Wystartują oni w kontaktowym międzynarodowym wyścigu, podzielonym na trzy kwalifikacje oraz biegi finałowe. Rallycross to niezwykle ciekawa odmiana wyścigów sportów motorowych. Najprościej ujmując jest to połączenie rajdów z wyścigami. Efektem jest ulubiony przez kibiców, a nieco niechciany przez zawodników, bezpośredni kontakt pomiędzy autami. Co ciekawe ten kontakt jest dozwolony. Jednak nad wszystkim czuwają sędziowie, aby niewinne dotknięcie auta konkurenta nie zamieniło się w wypchnięcie auta rywala z trasy.

Rallycross Słomczyn 2008 - jak będzie w tym roku?
Przejdź się do Słomczyna k. Grójca, bo musisz sam to zobaczyć!

Warunki na torze sprzyjają rodzinnym wypadom. Zachęcamy miłośników świeżego powietrza zarażonych motoryzacją do wizyty na torze w Słomczynie. Organizator dopuszcza rozpalanie własnego grilla na wałach wokół toru. Piknikowa atmosfera zawodów Rallycross zachęca do wspólnego spędzenia czasu. Wstęp na zawody jest bezpłatny, jedynie za wejście na dużą trybunę trzeba zapłacić.

Zawody komentować będzie ikona sportów motorowych Krzysztof "Szaya" Szaykowski. Jego głos rozbrzmiewa na najważniejszych imprezach motoryzacyjnych, w tym także na ulicy Karowej podczas Rajdu Warszawskiej Barbórki.

W przerwie pomiędzy przejazdami na gości czeka cały park maszyn. Można z bliska przyjrzeć się pracy serwisu, a także porozmawiać z kierowcami i zobaczyć sportowe rozwiązania w wyczynowych samochodach. Najmłodsi na pewno zainteresują się możliwością rozpoczęcia sportowej kariery za kierownicom specjalnych małych wyścigówek zbudowanych na bazie Fiata 126p. Na spragnionych czeka catering z ciepłymi daniami. Zapraszamy na zawody Pucharu Europy Strefy Centralnej oraz Mistrzostw Polski Rallycross w Słomczynie. Więcej info na stronie: cez.rallycross.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin