Informacje18 sierpnia 2009, 00:00,

22 sierpnia - Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich

Związek Kynologiczny Oddział Warszawa oraz Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Serdecznie zapraszają na Krajową Wystawę Owczarków Niemieckich - German Shepherd Dogs National Show, na której zaprezentuje się ponad stu wystawców z Polski i z zagranicy. Wystawa odbędzie się w najbliższą sobotę 22 sierpnia 2009 roku od godz. 9:30. Miejsce: Stadion LKS SPARTA Bisk przy ul. Główna 23 a, Wólka Kozodawska, gm. Piaseczno. Patronat wystawy objął Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na stronie internetowej: warszawa.zkwp.pl

Krajowa Wystawa Owczarków Niemieckich German Shepherd Dogs National Show
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje12 sierpnia 2009, 00:00,

Orkiestra Dęta OSP Sierpc - Kapeliada Piaseczno 2009

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zapraszają mieszkańców oraz miłośników muzyki, na koncerty PIASECZYńSKA KAPELIADA PIASECZNO 2009. W najbliższą niedzielę 16 sierpnia 2009 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: M£ODZIEżOWA ORKIESTRA DęTA OSP SIERPC, dyrygent Michał Głowacki. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się na Placu Kisiela w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy na niedzielną Piaseczyńską Letnią Kapeliadę w Piasecznie.

Młodzieżowa Orkiestra OSP Sierpc

Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP SIERPC, dyrygent Michał Głowacki. Orkiestra dęta w Sierpcu powstała w 1900 r. i przez te wszystkie lata służyła społeczeństwu swojego miasta, uświetniając uroczystości państwowe, kościelne i świeckie. W tym okresie z orkiestrą współpracowało około 10 kapelmistrzów. Od 1985 orkiestrę prowadzi Michał Głowacki, który przekształcił ją w zespół młodzieżowy. Zmienił się charakter orkiestry na bardziej koncertowy oraz repertuar, który oprócz utworów o charakterze marszowym obejmuje dziś także szeroko rozumianą muzykę rozrywkową, filmową, musicalową i taneczną. W latach 90-tych orkiestra wzięła udział w sześciu przeglądach orkiestr byłego województwa płockiego, zdobywając trzykrotnie II miejsce. Także trzykrotnie reprezentowała swój okręg na przeglądach regionalnych. Ostatnio orkiestra zdobyła I miejsce na Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Gozdowie (2006r.)oraz III miejsce na Przeglądzie Wojewódzkim Orkiestr Dętych w Siedlcach (2006r.). W 2000 r. orkiestra tak jak i Ochotnicza Straż Pożarna w Sierpcu, obchodziła 100-lecie swego istnienia.

Młodzieżowa Orkiestra OSP Sierpc

Zespół koncertuje na festiwalach, przeglądach, konkursach, imprezach komercyjnych i w charytatywnych w kraju, m.in. w Gdańsku, Warszawie, Płońsku, Chełmży, Płocku i zagranicą (m.in. Niemcy, Włochy Czechy). Co roku bierze udział w Nadmorskich Spotkanich Orkiestr Dętych w Świnoujściu. W 2006 zespoół zdobył I nagrodę na III Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych w Gozdowie, a w 2008 r. II miejsce na IV Międzypowiatowym Przeglądzie Orkiestr w Gąbinie, dwukrotnie: w 2006 i 2007 wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych i Majoretek w Mosciano San Angelo / Włochy zdobywając Złotą Lirę, a na festiwalu orkiestr dętych w Rastede / Niemcy (2004) zdobył II miejsce. W 2008 r. orkiestra wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych FIJO w Cheb / Czechy, co zaowocowało zaproszeniem na festiwal na Węgrzech w 2010 r. Więcej informacji na stronie: www.ospsierpc.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno