Informacje7 lutego 2013, 00:00,

22 LUTEGO WYBORY SO£TYSA WSI żABIENIEC

W związku z upływającą kadencją sołtysa wsi żabieniec, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno zarządził wybory nowego sołtysa na dzień 22 lutego 2013 roku (I termin: 18:45; II termin: 19:00) w budynku klubu LKS Jedność żabieniec, przy ul. Leśnej 15 w żabieńcu.

WYBORY SO£TYSA WSI żABIENIEC

Informacje8 lutego 2013, 00:00,

Pokaz filmów animowanych Adeli Kaczmarek i Tomasza Siwińskiego w Przystanku Kultura

Przystanek Kultura w Piasecznie serdecznie zaprasza na pokaz filmów animowanych Adeli Kaczmarek i Tomasza Siwińskiego, który będzie można obejrzeć w niedzielę 10 lutego 2013 roku o godz. 18.00. Artyści oprócz twórczości plastycznej, którą prezentujemy w Galerii Przystanek równolegle zajmują się artystycznym filmem animowanym. Wstęp wolny!

POKAZ FILMÓW ANIMOWANYCH ADELI KACZMAREK I TOMASZA SIWIńSKIEGO W PRZYSTANKU KULTURA

Program pokazu filmów animowanych:
Adela Kaczmarek:
"Zatoka" 14 minut 2008 r.
"Słońce w pełni" 9 minut 2012 r.
"O rządach miłości" 13 minut 2013 r.
Tomasz Siwiński:
"Mały czarny kwadrat" - 6 min

Adela Kaczmarek w 2008 r. skończyła studia na Wydziale Grafiki ASP w Krakowie. Jej dyplom - film animowany pt. "Zatoka" był prezentowany na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Zdobył Grand Prix na Festiwalu Nowych Mediów Pole Widzenia w Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu oraz Nagrodę Specjalną na Ogólnopolskim Festiwalu Autorskich Filmów Animowanych w Krakowie. W 2011 r. zrealizowała krótkometrażowy debiut filmowy pod tytułem "Słońce w pełni".
Tomasz Siwiński jego filmy były prezentowane na wielu festiwalach w kraju i za granicą, między innymi: w Clermont- Ferrand, Utrechcie, Zagrzebiu, Uppsali, Stuttgarcie oraz na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Członek międzynarodowego stowarzyszenia animatorów ASIFA oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
autor/źródło: Olek Ryszka - Przystanek Kultura w Piasecznie