Informacje30 kwietnia 2008, 00:00,

217 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja przez Sejm Wielki w 1791 roku to jedna z najpiękniejszych kart w historii Polski. Na terenie powiatu piaseczyńskiego, a przede wszystkim w Piasecznie, Górze Kalwarii, Magdalence oraz Tarczynie - 3 maja 2008 roku, organizowane są imprezy i spotkania dotyczące rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Zachęcamy do zapoznania się z poniższą ofertą poszczególnych gmin naszego regionu.

217 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

PIASECZNO Starosta Powiatu Piaseczyńskiego Jan Dąbek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski zapraszają na uroczyste obchody 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Piasecznie. Poniżej plan uroczystości w Piasecznie:
9:45 Zbiórka pocztów sztandarowych, delegacji na placu przed kościołem Św. Anny (Piaseczyńska Orkiestra Dęta - utwory muzyczne).
10:00 Msza Św. za Ojczyznę (z udziałem chóru Lira).
11:00 Po Mszy Św. ustawienie pocztów sztandarowych na placu Piłsudskiego, przed ratuszem: hymn narodowy (Piaseczyńska Orkiestra Dęta), rozpoczęcie uroczystości oficjalnych, wystąpienie okolicznościowe burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Józefa Zalewskiego, złożenie wiązanek (werble Piaseczyńska Orkiestra Dęta), wyprowadzenie pocztów sztandarowych.
9:00-17:00Projekt 3 Maj (Plac Piłsudskiego w Piasecznie) Kreatywne Piaseczno (koncerty, spektakle, wystawy), prezentacje organizacji pozarządowych, pokazy służb publicznych.
14:00-16:00 Debata Obywatelska - Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.
13:00-15:00 VIII Piaseczyńska Mila Konstytucyjna - Skwer Kisiela przed Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno.

GÓRA KALWARIA Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria Barbara Samborska i Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Szeląg zapraszają na uroczyste obchody 217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Górze Kalwarii. Poniżej plan uroczystości:
9:50 Zbiórka pocztów sztandarowych i uczestników uroczystości przed kościołem parafialnym w Górze Kalwarii.
10:00 Uroczysta msza święta za ojczyznę.
11:00 Zbiórka przy pl. Piłsudskiego pocztów sztandarowych OSP, szkół, delegacji z wiązankami kwiatów, podniesienie flagi państwowej, przemówienie okolicznościowe Burmistrza Gminy Góra Kalwaria, występ artystyczny młodzieży z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii, złożenie wieńców i wiązanek kwiatów przy popiersiu marszałka Józefa Piłsudskiego.

LESZNOWOLA Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na koncert z okazji rocznicy Konstytucji 3 MAJA z 1791 r. Koncert odbędzie się 3 maja 2008 roku, o godzinie 19:00 w sali Miłosierdzia przy Kościele w Magdalence. W programie koncertu z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 MAJA, wystąpi m.in.: zespół Gaik, oraz Towarzystwo Śpiewacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku Oktawa. Wstęp wolny.

TARCZYN Z okazji obchodów rocznicy Konstytucji 3 Maja, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza na Program Polski Poetycko - Muzyczny. W koncercie udział wezmą: Sylwia Najah (aktorka), Eugeniusz Chudak - Morzuchowski (fortepian). Na program koncertu, złożą się poezje wybitnych poetów polskich, m.in. A. Mickiewicza, K.I. Gałczyńskiego, L. Staffa, J. Tuwima oraz muzyka Fryderyka Chopina. Impreza odbędzie się dnia 3 maja 2008 roku po wieczornej Mszy Św. (ok. godz. 19:00) w kościele parafialnym Św. Mikołaja Tarczyn. Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców.
autor/źródło: Redaktorzy Prywatnego Serwisu Informacyjnego E-Mieszkańców
Tematy:

Informacje30 kwietnia 2008, 00:00,

Spektakl dla dzieci Dr Dolittle i Przyjaciele w GOK Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury Tarczyn zaprasza dzieci na przedstawienie teatralne pod tytułem: Dr Dolittle i Przyjaciele, w wykonaniu aktorów teatru Art-Re z Krakowa. Sztuka zostanie wystawiona w najbliższą niedzielę 4 maja 2008 roku, o godzinie 16:00 w sali Gminnego Ośrodka Kultury, przy ul. ks. Cz. Oszkiela 3 w Tarczynie. Wstęp na spektakl jest wolny. Serdecznie zapraszamy na spektakl Dr Dolittle i Przyjaciele do Tarczyna.

Dr Dolittle i Przyjaciele to spektakl adresowany zarówno do małych jak i tych dużych dzieci. To arcyzabawna historia przygód doktora Dolittle, który przestaje leczyć ludzi i staje się lekarzem zwierząt rozumiejącym ich mowę. Pewnego dnia Doktor ze swoimi zwierzęcymi przyjaciółmi wyjeżdża do Afryki by leczyć małpy, które ogarnęła tajemnicza epidemia. W trakcie tej wyprawy mają miejsce mrożące krew w żyłach zdarzenia. Ratując małpy Doktor wpada w niewolę okrutnego władcy Jolliginki. Wszystko jednak, jak w prawdziwej bajce, kończy się dobrze. Przyjdź i zobacz perypetie doktora Dolittle, któremu udaje się wyjść cało z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy innym.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Tarczyn
Tematy:Tarczyn