Informacje15 sierpnia 2010, 00:00,

21-22 sierpnia Kalwaryjski Spływ Kajakowy Pilicą i Wisłą

Stowarzyszenie Kalwaryjska zaprasz do udziału w I Kalwaryjskim Spływie Pilicą i Wisłą, który odbędzie się w weekend w dniach 21-22 sierpnia 2010 roku. Rozpoczynamy rankiem (8:00) 21 sierpnia w Warce. Płyniemy Pilicą, a następnie Wisłą do wysokości Brzumina, gdzie nocą zamierzamy biwakować przy ognisku i ciepłej herbacie. Spanie oczywiście w namiotach (te we własnym zakresie). Drugiego dnia spływamy (z lewej strony mijając gminę Góra Kalwaria) w kierunku Warszawy, gdzie wieczorem zakończymy imprezę w jednym w warszawskich portów.

Dlaczego spływ? Góra Kalwaria poza swoim walorami lokalizacyjnymi, historczno-zabytkowymi posiada także wiele atutów krajobrazowo-przyrodniczych. Jednym z nich jest sąsiedztwo rzeki Wisła, która jest wschodnią granicą gminy na długości kilkunastu kilometrów km. Mając... to na uwadze postanowiliśmy promować Górę Kalwarię jako miejsce atrakcyjnie turystycznie, także dla miłośników spływów kajakowych. Uczestnikom dwudniowej imprezy pragniemy zwrócić na ten właśnie fakt uwagę, chcemy także pokazać gminę z pozycji królowej polskich rzek oraz pozwolić przeżyć niesamowitą przygodę wśród pozytywnie do życia nastawionych ludzi oraz bogatych w walory przyrodnicze rzek: Pilicy i Wisły. Wierząc, że w przyszłości bardziej niż do tej pory zwrócimy się w kierunku Wisły, więcej będziemy czerpali z jej uroków oraz możliwości uprawiania turystyki, dziś wykonujemy mały w tym kierunku krok.

Za ile? Koszt dwudniowej imprezy to 95 złotych. Zaliczka 50 zł. Zapewniamy: kajaki, transport kajaków, wiosła, kamizelki asekuracyjne, opiekę ratownika, ubezpieczenie NW, sobotnie ognisko, dojazd z GK do Warki i powrót z W-wy do GK. Wyżywienie, namioty oraz inne we własnym zakresie.

Liczba uczestników i kto może z nami płynąć? Spływ odbędzie się w grupie około 20 osób. Zabieramy tylko i wyłącznie osoby pełnoletnie. Wyjątek stanowią dzieci i młodzież uczestniczące w spływie w towarzystwie rodziców lub prawnych opiekunów. Osobom nie pływającym do tej pory kajakiem nie proponujemy udziału w spływie, pozostałych zachęcamy do potrenowania w ośrodku „Wisła” w Zalesiu Górnym.

Co zabrać ze sobą? gustowny kapelusik na głowę i strój kąpielowy namiot, śpiwór, karimatę sandały, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV nóż, widelec, menażkę, kubek z dowolnym wzorkiem coś na komary odpowiednio ciepłą odzież i kurtkę przeciwdeszczową nie zapomnijcie o śpiewnikach i dobrych humorach!

Co jeśli pada deszcz? W sytuacjach skrajnych (bardzo niska temperatura, powodziowy stan wody itd.) imprezy zostanie odwoływana. Jednak przelotny, letni deszcz nie będzie raczej wskazaniem do przerwania/odwołania spływu. Opóźniamy wtedy wypłynięcie lub skrócimy nieco spływ.

Kontakt: arkadiusz.strzyzewski@gmail.com lub 0 888 092 948.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje16 sierpnia 2010, 00:00,

Wyniki konkursu foto tematycznego - fotografia uliczna

15 sierpnia 2010 roku, zakończyło się głosowanie w konkursie fotograficznym tematycznym: FOTOGRAFIA ULICZNA. Spośród 15 zdjęć, które zostały nadesłane na konkurs, mieszkańcy udzielający się na forum powiatu piaseczyńskiego, wybrali 3 najciekawsze zdjęcia. Serdecznie gratulujemy Alicji, Marcinowi oraz Rafałowi, których zdjęcia zostały wyróżnione w naszym konkursie. Poniżej prezentujemy zwycięskie zdjęcia:

MIEJSCE 1
Autor: schlingel (Alicja)

MIEJSCE 2
Autor: Martin (Marcin)

MIEJSCE 3
Autor: RaFull (Rafał)

Z głosowaniem i większym formatem powyższych zdjęć, można zapoznać się wątku konkursowym: FOTOGRAFIA ULICZNA. Zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do comiesięcznego konkursu fotograficznego, a kolejna edycja już we wrześniu. Konkurs tematyczny, będzie na temat ZACHÓD S£OńCA. Przyłącz się do zabawy.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy: