Informacje19 maja 2012, 00:00,

20 maja zapraszamy na Święto Góry Kalwarii II

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na Święto Góry Kalwarii, które odbędzie się 20 maja 2012 roku od godz. 14.00. Miejsce: plac manewrowy byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii. W programie: dziecięcy zespół ludowy KALWARKI, Chór z Coniewa, młodzież szkolna i przedszkolaki, solistki ze studia muzycznego PROMOTUS, Formacja Taneczna BARTEK oraz pierwszy raz na scenie nasza młodzież z ogólnopolskiego programu "Profilaktyka a Ty" w wybranych scenach z ich autorskiego musicalu. Swoje umiejętności zaprezentują też dzieci z Klubu Karate KYOKUSHINKAI Góra Kalwaria KIME.

ŚWIęTO GÓRY KALWARII

O godzinie 15.30 Pani Barbara Jabłońska - wieloletnia Prezes Towarzystwa Opieki Nad Zabytkami o/Czersk, Pan Jan Lempkowski - wieloletni nauczyciel miejscowego Liceum Ogólnokształcącego, autor monografii o tej szkole pt. "Listki pamięci", który pełni też funkcję Prezesa Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz 7 gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych odbiorą tytuł Zasłużony dla Góry Kalwarii przyznany uchwałą Rady Miejskiej przez Rajców.

Część muzyczna święta to lokalne zespoły młodzieżowe, zespół Czerwieńsza Strona Jabłka, zespół Manaus, a na koniec, jako gwiazda wieczoru, o godzinie 21.00 zagra Sztywny Pal Azji. Usłyszymy niezapomniane przeboje zespołu takie jak "Wieża radości, wieża samotności" czy "To było łoże w kolorze czerwonym..."

Dzieci będą miały zapewnione atrakcje w "miasteczku dziecięcym", gdzie gościnnie wystąpi dla nich Michał Malinowski z Muzeum Opowiadaczy Historii w Konstancinie - Jeziornie, a na wszystkich czekają kramy, stoiska wystawców i karczma. Swoje prace zaprezentują też lokalni artyści skupieni w grupie Communio Graphis.

Tak Było wystawa fotograficzna w Górze Kalwarii

Atrakcją dnia będzie też na pewno wystawa zdjęć dawnej Góry Kalwarii oraz stoisko multimedialne z filmami archiwalnymi o Górze Kalwarii pod wspólnym tytułem " Tak było", na którą Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii otrzymał dofinansowanie ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra". Opiekę merytoryczną nad wystawą pełni Piotr Rytko i Paweł Tabor - pomysłodawcy wystawy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje19 maja 2012, 00:00,

Koncert Macieja Maleńczuka w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna serdecznie zapraszają na niedzielny koncert Macieja Maleńczuka, inaugurujący Letni Sezon Muzyczny w Konstancinie-Jeziornie. Koncert odbędzie się 20 maja 2012 roku o godz. 20.00 w Parku Zdrojowym (Amfiteatr). Wstęp wolny. Zapraszam na koncert Macieja Maleńczuka.

KONCERT MACIEJA MALEńCZUKA W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Maciej Maleńczuk wystąpi z projektem Psychodancing. Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje polskiej piosenki w zupełnie nowych aranżacjach po mistrzowsku zaśpiewane przez Maleńczuka, a także nowe, autorskie utwory "Barman" czy "Ostatnia nocka" nawiązujące w stylistyce do klimatów dancingu.

Maciej Maleńczuk to wokalista i gitarzysta rockowy, poeta, a także osobowość telewizyjna. We wczesnej fazie swojej twórczości określany mianem "barda Krakowa". Uważany za jednego z najbardziej awangardowych i kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych. Więcej informacji na stronie internetowej Maleńczuka: www.malenczuk.art.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna