Informacje26 września 2015, 10:00,

2. Kiermasz Jesienny w Józefosławiu

Stowarzyszenie Pomysł na Józefosław, Rada Sołecka Józefosławia oraz szkółka Acrocona zapraszają 26 września 2015 r. w godz. 10.00-16.30 na 2. Kiermasz Jesienny w Józefosławiu, który będzie miał miejsce w szkółce ogrodniczej Acrocona w Józefosławiu, ul. Wilanowska 1.

2. KIERMASZ JESIENNY W JÓZEFOSŁAWIU

Podobnie jak w zeszłym roku na Kiermaszu pojawią się lokalni wystawcy oferujący ekologiczne produkty spożywcze m.in miody, sery kozie, jaja, warzywa, owoce, herbatki, przetwory z owoców i warzyw, soki, chleby na zakwasie, domowe ciasta.

Naturalnie ze względu na miejsce będzie można kupić także rośliny i ziemię, rośliny cebulowe, donice oraz elementy małej architektury do ogrodu. W specjalnie zorganizowanym namiocie będzie można skorzystać z bezpłatnych porad dotyczących urządzania i pielęgnacji ogrodów oraz oczek wodnych. Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej, przewidziano część edukacyjną: pokazy sadzenia roślin oraz cebulek, spacery po mateczniku szkółki wraz z prezentacją najciekawszych i najpiękniejszych okazów roślin. A poza tym pokazy wyplatania wikliny połączone ze sprzedażą, gra terenowa "Poszukiwanie skarbów w ogrodzie" i wiele innych atrakcji.

Dla najmłodszych, w zacisznej prywatnej części ogrodu odbędą się warsztaty plastyczne o tematyce jesiennej, sadzenie roślin do doniczek, rozpoznawanie warzyw i owoców. A także spotkanie z autorką bloga FAJNE OGRODY panią Anną Stachurską oraz koncert wiolonczelowy pani Oleny Żurowej.

Podczas Kiermaszu rozstrzygnięty zostanie też konkurs (o godz. 12.00) na Najlepszą Szarlotkę Sąsiedzką - więcej o konkursie na stronie sołectwa www.solectwojozefoslaw.pl.

Kiermasz Jesienny jest inicjatywą Stowarzyszenia Pomysł na Józefosław. Patronat medialny objął Magazyn „Sąsiedzi”. Wydarzenie wspiera organizacyjnie Gmina Piaseczno.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=6&t=10549
Informacje27 września 2015, 11:00,

Drzewo mój przyjaciel w terenie zurbanizowanym

27 września 2015 roku o godzinie 11, w imieniu Towarzystwa Przyjaciół Zalesia Dolnego zapraszamy dorosłych, dzieci i młodzież na spacer i prelekcję o drzewach pt. "Drzewo mój przyjaciel w terenie zurbanizowanym", w ramach projektu "Aleje Zalesia Dolnego". Projekt jest finansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Spacer poprowadzi wspaniała propagatorka wiedzy o drzewach, praktyk, ekspert i zapalona edukatorka-przyrodnik, Pani dr inż. Marzena Suchocka.

Drzewo mój przyjaciel w terenie zurbanizowanym

Redakcja, 16 lipca 2019