Informacje23 sierpnia 2016, 09:00,

2,3 mln zł z UE na systemy ostrzegania przed zagrożeniami w powiatach piaseczyńskim otwockim żyrardowskim

2,3 mln zł z UE na systemy ostrzegania przed zagrożeniami w powiatach piaseczyńskim, otwockim i żyrardowskim

2,3 MLN ZŁ Z UE NA SYSTEMY OSTRZEGANIA PRZED ZAGROŻENIAMI W POWIATACH PIASECZYŃSKIM, OTWOCKIM I ŻYRARDOWSKIM

temat Podpisanie umów dotyczących realizacji projektów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

miejsce siedziba Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, ul. Jagiellońska 26, sala konferencyjna (IV piętro)

termin 23 sierpnia 2016 r. (wtorek), godz. 9:00

uczestnicy          Wiesław Raboszuk - wicemarszałek
                            Elżbieta Lanc - członek zarządu województwa mazowieckiego
                            Wojciech Ołdakowski - starosta piaseczyński
                            Katarzyna Paprocka - członek zarządu powiatu piaseczyńskiego
                            Tadeusz Waśkiewicz - skarbnik powiatu piaseczyńskiego
                            Mirosław Pszonka - starosta otwocki
                            Aneta Bartnicka - wicestarosta otwocki
                            Wiesław Miłkowski - skarbnik powiatu otwockiego
                            Wojciech Szustakiewicz - starosta żyrardowski
                            Grzegorz Dobrowolski - wicestarosta żyrardowski
                            Edyta Federowicz - skarbnik powiatu żyrardowskiego

Centrale i syreny alarmowe oraz szkolenia dla mieszkańców to wybrane elementy systemów wczesnego ostrzegania o zagrożeniach, które już niebawem pojawią się na terenie powiatów piaseczyńskiego, otwockiego i żyrardowskiego. To kolejne inwestycje, które decyzją zarządu województwa mazowieckiego otrzymają blisko 2,3 mln zł unijnego dofinansowania w ramach RPO WM 2014-2020. Jutro umowy w tej sprawie podpiszą wicemarszałek Wiesław Raboszuk, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz beneficjenci.

Projekty otrzymają unijne dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 5.1 Dostosowanie do zmian klimatu. Nabór ogłosiła i przeprowadziła Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych.

Serdecznie zapraszamy,

Agnieszka Czachorowska-Jakoniuk
Wydział Informacji i Szkoleń Beneficjentów
Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych
Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego

Informacje27 sierpnia 2016, 10:00,

Dzień Sportu w Mysiadle 2016

27 sierpnia 2016 roku w godz. 10.00-20.00 zapraszamy na Dzień Sportu w Mysiadle. Miejsce: okolice stawu ul. Osiedlowa i osiedle przy ul. Okrąg. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji m.in.: turniej piłki nożnej, zawody sportowe dla każdego, pokazy sportowe wielu dyscyplin. Na Dzień Sportu w Mysiadle zapraszają: Sołtys i Rada Sołecka z Mysiadła, Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Zamienie, Klub Wędkarski MYSIADŁO, Radni Gminy Lesznowola z Mysiadła.

PROGRAM DNIA SPORTU W MYSIADLE
10.00 - Otwarcie wydarzenia, powitanie uczestników, podziękowania dla sponsorów, rozpoczęcie zapisów na zawody sportowe (przy stawie)
10.30 – 14.00 Pokazy dyscyplin sportowych (przy stawie)
10.30 – 18.00 Turniej piłki nożnej (boisko przy ul. Osiedlowej)
10.30 – 12.30 Strzelectwo Japońskie Kyudo (boisko przy ul. Osiedlowej)
11.00 – 20.00 Zabawy dla dzieci z animatorami (przy stawie)
12.00 – 20.00 Fitness, siłownia, trenerzy personalni (przy stawie)
12.00 – 18.00 Wyścigi biegowe (ul. Osiedlowa)
12.00 – 16.00 Pokaz Baseball i Softball (przy ul. Osiedlowej)
12.00 - 18.00 Tenis ziemny ( przy ul. Osiedlowej)
13.00 – 15.00 Ringo (przy stawie)
13.00 – 15.00 Koszykówka i konkurs rzutów osobistych(boisko przy ul. Okrąg)
13.00 – 15.00 Siatkówka (boisko przy ul. Okrąg)
14.00 – 16.00 Tenis stołowy (plac zabaw przy ul. Okrąg)
15.00 – 19.00 Badminton (przy stawie)
19.00 – 20.00 Przedstawienie zwycięzców i wręczenie nagród (przy stawie).

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?