Informacje9 listopada 2014, 19:00,

19. Spotkanie z Pieśnią w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Z okazji Święta Niepodległości oraz 100-lecia Legionów Polskich zapraszamy do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych w ramach 19. Spotkania z Pieśnią. Szczegóły na plakacie:

19. Spotkanie z Pieśnią w Zalesiu Górnym

Tak zachęca do udziału w wydarzeniu Ewa Kozłowska ze Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego: "Kochani,spotkamy się po raz dziewiętnasty, aby śpiewaniem uczcić rocznicę odzyskania niepodległości. Zaśpiewamy znane i poznamy nowe pieśni, w jak zawsze znakomitym opracowaniu Stanisława Szczycińskiego, który będzie nam akompaniował. Wysłuchamy także pięknych opowieści prof. Grzegorza Nowika. Kto bywał na “Spotkaniach z Pieśnią” ten zna atmosferę, kto nie był zapraszamy - warto. W Zalesiu Górnym 9 listopada (niedziela) o 19.00 gościć nas będzie Fundacja Odrodzenie w domu Wisłockich przy ul. Pionierów 11. Warto zajrzeć wcześniej (o 18.00) do piwnic domu gdzie Galeria PI przygotowała nową wystawę. Opowiemy także o "Wykazie Legionistów Polskich 1914-1918" który otwarty został na stronach internetowych Muzeum Piłsudskiego. Następnego dnia 10 listopada jedziemy do Sulejówka. Ruszamy bezpłatnym autokarem o 16.45 spod Ośrodka Zdrowia przy ul. Koralowych Dębów. Na miejscu będziemy mogli zwiedzić niezwykłą wystawę plenerową “Każdy Się Liczy…” Poznamy bliżej “Wykaz Legionistów Polskich 1914-1918” i dowiemy się jak znaleźć w Wykazie swoich przodków. Będzie strażacka grochówka i śpiewanie przy ognisku. Pogoda uzgodniona i murowana. Do Sulejówka można dojechać także samodzielnie - każdy GPS zaprowadzi. Oba wydarzenia - otwarte. Serdecznie zapraszam w imieniu wszystkich organizatorów."

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje8 listopada 2014, 08:00,

Akcja Wigilia Pełna Prezentów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 listopada 2014 roku startuje akcja Wigilia Pełna Prezentów. Tym razem będzie skierowana dla podopiecznych Domu Dziecka w Konstancinie - Jeziornej. Od 8 listopada znajdziecie puszki kwestarskie, do których wrzucające wasze datki na prezenty dla dzieciaków. Akcja uzyskała już aprobatę Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji i została wpisana na portal zbiroki.gov.pl. Liczę na wasze gorące serca podczas tegorocznej edycji. Kamil M.

Akcja Wigilia Pełna Prezentów

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie