Informacje19 grudnia 2008, 00:00,

19 grudnia Klub Miłośników Filmu i Teatru Zalesie Górnym

Klub Miłośników Filmu i Teatru działający w Bibliotece Publicznej w Zalesiu Górnym zaprasza wszystkich zainteresowanych filmem i teatrem na ostatnie spotkanie w tym roku. Spotkanie odbędzie się w piątek 19 grudnia 2008 roku, o godzinie 18:30 w Bibliotece Publicznej przy ul. Wiekowej Sosny 10 w Zalesiu Górnym. W programie piątkowego spotkania, jak zwykle pyszny poczęstunek oraz tym razem: etiudka niespodzianka. Podczas piątkowego spotkania będzie informacja o przyszłorocznych planach. KMFiT serdecznie zaprasza do Zalesia Górnego.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje20 grudnia 2008, 00:00,

14 grudnia odbyła się RADOSNA WIGILIA Piaseczno 2008

Jak co roku w drugą niedziele grudnia, Klub Sportowy Piaseczno zamienił się w Mikołajowe Królestwo. Na sali gimnastycznej zagościło 220 dzieciaków z rodzicami z najbardziej potrzebujących rodzin gminy Piaseczno. Już na samym wejściu do sali zachwyt gości wzbudzała wspaniała dekoracja. W centralnym punkcie stała ogromna choinka bogato przyozdobiona świecidełkami i pluszakami przy której stał wspaniały fotel Mikołaja. Na ścianach wisiały ogromne czterometrowe choinki wykonane przez dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych z terenu Gminy Piaseczno. Natomiast w końcu sali był las żywych, pachnących choinek pod którymi leżała ogromna ilość pluszaków.

kliknij, aby powiększyć zdjęcia z Radosnej Wigilii 2008

Dzieci przed przyjściem Mikołaja, miały opowiedziane dwie świąteczne opowieści podczas których wręczono im książeczki o Bożym Narodzeniu. Po przywitaniu się z Mikołajem i świątecznych życzeniach od Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno Józefa Zalewskiego wszyscy wspólnie podzieli się opłatkiem. Następnie rozpoczęto rozdawanie paczek świątecznych, w których prócz słodyczy znalazły się środki czystości i przybory szkolne. W trakcie wręczania prezentów dzieci miały robione pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem.

kliknij, aby powiększyć zdjęcia z Radosnej Wigilii 2008

Po otrzymaniu podarków maluchy z rodzicami zostały zaproszone do Kawiarni Sportowej na ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Tam czekała na nich jeszcze jedna bardzo ekscytująca niespodzianka - magik. Swymi czarami sprawił ,że dzieciaki oniemiały z zachwytu. Z niedowierzaniem patrzyły na piłeczki które w rękach dziecka - ochotnika rozmnażały się bądź zamieniały w jedną, karty z których ginął narysowany pająk czy sznurek przecinany palcami magika. Oczarowani byli nawet dorośli. Na koniec tegorocznej Radosnej Wigilii, każdy z uczestników imprezy mógł wybrać sobie zabawki oraz odzież.

kliknij, aby powiększyć zdjęcia z Radosnej Wigilii 2008

Na Radosnej Wigilii, gościliśmy 6-cioro dzieci poniżej jednego roku życia najmłodszy uczestnik miał 2 miesiące. Mikołajowa kadra - 36 osób, była ubrana w jednakowe stroje, czerwone koszulki z logo imprezy i mikołajowe czapki dzięki czemu dzieci wiedziały do kogo w razie potrzeby mają się zwrócić o pomoc. W tym roku Radosną Wigilię, wsparło wielu dobrych ludzi otwartych na dzielenie się z innymi, którym pomaganie sprawia ogromną frajdę i satysfakcję. Serdecznie im za to dziękuję.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Fundacja Radosna Wigilia Piaseczno