Informacje21 lipca 2014, 18:36,

189 osób poznało wiek swojego serca w Piasecznie z kampanią Ciśnienie na życie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


19 lipca 2014 roku na parkingu miejskim przy ulicy Sierakowskiego w Piasecznie, w specjalnie przygotowanym busie kampanii CIŚNIENIE NA ŻYCIE, przebadało się 189 osób! Każdy, kto odwiedził bus kampanii, mógł bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi oraz zbadać wiek swojego serca za pomocą innowacyjnej aplikacji.

189 osób poznało wiek swojego serca w Piasecznie z kampanią Ciśnienie na życie

Mieszkańcy Piaseczna mieli okazję sprawdzić, czy problem nadciśnienia dotyczy także ich. Na wszystkich chętnych w specjalnie przystosowanym busie kampanii „Ciśnienie na życie” czekała wykwalifikowana ekipa pielęgniarek, która po przeprowadzeniu badania interpretowała wynik oraz udzielała fachowych porad z zakresu profilaktyki schorzeń układu krążenia. Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wynik pomiaru, który przewyższa normę, może być pierwszym sygnałem pogarszającego się stanu zdrowia i wymaga konsultacji z lekarzem.

Ponadto organizatorzy kampanii „Ciśnienie na życie” za pomocą specjalnie przygotowanej aplikacji, prowadzą badanie przesiewowe, dzięki któremu Piaseczczanie mogli sprawdzić, ile lat mają ich serca. Okazało się, że wiek serca co 15 mieszkańca Piaseczna przekracza wiek metrykalny o 2 lata.

189 osób poznało wiek swojego serca w Piasecznie z kampanią Ciśnienie na życie

Aplikacja „Wiek serca” pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego. Dobra wiadomość – wiek serca można obniżyć! Może to uczynić każdy, kto zmieni dietę i styl życia na bardziej zdrowy oraz w razie potrzeby będzie skutecznie leczył tzw. czynniki ryzyka zawałów serca i udarów mózgu, takie jak nadciśnienie tętnicze, wysoki cholesterol, otyłość, cukrzyca, palenie, brak aktywności fizycznej i stres.

Kampania „Ciśnienie na życie” ma na celu przekonanie Polaków do dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Jak pokazało badanie NATPOL 2011, aż co trzeci dorosły Polak ma nadciśnienie tętnicze krwi. Brak profilaktyki sprawia, że jesteśmy diagnozowani zbyt późno i często rozpoczynamy leczenie dopiero po ciężkim zdarzeniu kardiologicznym – zawale serca czy udarze niedokrwiennym mózgu. Tymczasem kontrolując regularnie ciśnienie tętnicze krwi, możemy wykryć nieprawidłowości w funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego na etapie, kiedy objawy choroby są jeszcze niewielkie i mogą być skutecznie opanowane. Więcej informacji na stronie www.cisnienienazycie.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje25 lipca 2014, 21:30,

Życie Pi - czwarty seans Wakacyjne Kino Plenerowe


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

25 lipca 2014 roku o godz. 21.30 na parkingu przy ul. Sierakowskiego rozpocznie się czwarty pokaz filmowy w piaseczyńskim, wakacyjnym Kinie Plenerowym. Zachęcamy do przyjścia z własnym krzesełkiem czy leżakiem. Tym razem, będzie można obejrzeć film pt.: Życie Pi. Zapraszamy na wakacyjne kino plenerowe w Piasecznie.

Życie Pi - czwarty seans Wakacyjne Kino Plenerowe

ŻYCIE PI ekranizacja bestsellerowej powieści Yanna Martela. Pi Patel, syn właściciela zoo, mieszka wraz z rodziną w Indiach. Wkrótce życie postawi przed nim wyzwanie, które będzie wymagało od niego niezwykłej determinacji. Rodzina Pi postanawia przenieść się do Kanady. W trakcie podróży statek ulega uszkodzeniu i tonie. Pi znajduje się w niewielkiej szalupie na środku Oceanu Spokojnego w towarzystwie hieny, orangutana, zebry i tygrysa bengalskiego o imieniu Richard Parker. Rozpoczyna się walka o przetrwanie.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie