Informacje22 listopada 2010, 00:00,

18 grudnia Świąteczna Loteria Fantowa w Krauzówce

Szkoła Podstawowa im. Ewy Krauze w Piasecznie posiada bogatą tradycję. Od kilku już lat organizujemy szereg imprez, festiwali, spotkań dla uczniów naszej szkoły. Kiermasz Bożonarodzeniowy jest jednak wydarzeniem szczególnym. To właśnie wtedy uczniowie sprzedają swoje prace wykonywane podczas lekcji plastyki, pyszne ciasta pieczone w domach i inne drobiazgi, by zbierać fundusze na różne szkolne wydatki.

Kiermaszowi towarzyszą także przedstawienia jasełkowe, dzięki którym nasi wychowankowie mogą sprawdzić się w roli aktorów. Nieodłącznym elementem kiermaszu jest również Świąteczna Loteria Fantowa – każdy los zakupiony na Loterii wygrywa podwójnie – osoba, która go kupiła otrzymuje oczywiście nagrodę, ale równocześnie wspiera najbiedniejszych uczniów naszej szkoły – cały dochód z Loterii zostaje przekazany na potrzeby naszych uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

W tym roku chcielibyśmy Loterię uatrakcyjnić, nagrodami będą nie tylko drobne upominki, ale również vouchery – rodziny, które je wylosują będą mogły wziąć udział w warsztatach decoupeagu czy lekcji chodzenia na szczudłach. Do wygrania będzie także przyjęcie urodzinowe organizowane przez pracownię edukacyjno-rozrywkową Chatka Spełnionych Marzeń.

Największym jednak osiągnięciem będzie dla nas zebranie pieniędzy, dzięki którym będziemy mogli pomóc dzieciom będących w trudnej sytuacji rodzinnej bądź materialnej, nie mogących w pełni korzystać z uroków dzieciństwa. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do wszystkich osób o wielkich sercach o wsparcie naszej akcji fantami, które będziemy mogli wykorzystać podczas loterii. Będziemy wdzięczni za każdą, nawet najdrobniejszą pomoc. Fanty prosimy składać w siedzibie Szkoły (Al. Kasztanów 12, Piaseczno 05-501).
autor/źródło: Dyrektor oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 2 w Piasecznie

Informacje23 listopada 2010, 00:00,

30 listopada odbędzie się Powiatowy Konkurs Ortograficzny

30 listopada 2010 roku, odbędzie się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Uczniowie, którzy chcieli zmierzyć się z pułapkami polskiej ortografii, mają już za sobą etap szkolny. Konkurs odbywa się pod patronatem Starosty Piaseczyńskiego. Organizowany jest przez Zespół Nauczycieli Języka Polskiego oraz doradczynię metodyczną. Pytania proszę kierować do Sylwii £ukasik-Gębskiej: tel. 512 29 72 38, e-mail:sylwia1st@op.pl Więcej informacji na stronie internetowej Starostwa Powiatowego: www.piaseczno.pl