Informacje15 stycznia 2012, 00:00,

17 stycznia - WIETNAM - Klub Podróżnika w Piasecznie

Centrum Kultury w Piasecznie serdecznie zaprasza mieszkańców do Klubu Podróżnika: WIETNAM. Spotkanie odbędzie się 17 stycznia 2012 roku o godz. 20.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas spotkania, będzie można poznać bogaty zbiór wspomnień i zdjęć z dwóch podróży do Wietnamu. W programie: pokaz slajdów, tło muzyczne z ludową muzyką z różnych regionów Wietnamu. Spotkanie prowadzi: Tomek Pakuła, z zamiłowania muzyk, autor tekstów i podróżnik. Zwiedził ponad 30 krajów na wszystkich kontynentach poza Antarktydą.

WIETNAM

Metropolie - Ha Noi i Sai Gon. Sa Pa - wietnamskie "Zakopane" i barwne mniejszości narodowe. Ha Long - piękno zatoki wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wyspa Phu Quoc nieodkryty raj na ziemi. Hue - dawna cesarska stolica. Tunele Cu Chi - bastion partyzantki Viet Congu. Garść interesujących faktów z wietnamskiej historii i podobieństwa między Polską i Wietnamem. Kuchnia wietnamska jakiej nie znamy i jej miejsce w kulturze Wietnamczyków. Język wietnamski - prostszy niż się wydaje. Da Nang, Nha Trang i wiele innych miejsc. Wietnam jako kraj wolności gospodarczej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje16 stycznia 2012, 00:00,

Turniej Piłki Nożnej WIEŚ CUP 2012 w Zalesiu Górnym

Hufiec Harcerzy ZHR serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych, na XII HALOWY TURNIEJ PI£KI NOżNEJ WIEŚ CUP 2012. Turniej odbędzie się 21 stycznia oraz 25-26 stycznia 2012 roku, w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym. Zgłaszać można drużyny 8-osobowe (w tym 3 rezerwowych). Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 20 stycznia 2012 r. dla kategorii Open i do dnia 24 stycznia 2012 dla kategorii szkolnych, w komendzie Hufca Watra tel. 691 107 867 mail: wiescup@post.com.pl

Halowy Turniej Piłki Nożnej Wieś Cup Zalesie Górne

Turniej Wieś Cup 2012 program rozgrywek:

21 stycznia, godz. 9.00 - kategoria open
25 stycznia, godz. 9.00
- klasy 3-4 (roczniki: 2001-2002)
- klasy 5-6 (roczniki: 1999-2000)
26 stycznia, godz. 9.00 – klasy gimnazjalne (1996-98)

Drużyna powinna wypełnić kartę zgłoszenia oraz wznieść opłatę w wysokości 40 zł - jest to wpisowe na zakup nagród. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem jeden zawodnik może grać w tylko jednej drużynie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno