Informacje15 marca 2013, 00:00,

17 MARCA BAJKOWA NIEDZIELA W MYSIADLE

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza na Bajkową Niedzielę, która odbędzie się 17 marca 2013 roku o godz. 16.00, w świetlicy GOK w Mysiadle przy ul. Topolowej 2. Wstęp bezpłatny. Na Bajkową niedzielę zaproszeni zostali znakomici aktorzy - dzieci z Przedszkola FANTAZJA w £azach oraz Teatr Rodziców i Nauczycieli z Przedszkola FANTAZJA. Po występach Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza na Kiermasz Książki Przeczytanej. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych lektur do gminnej biblioteki. Zapraszamy na Bajkową Niedzielę do Mysiadła, na przedstawienie pt.: Murzyniątka i inne bajki.

BAJKOWA NIEDZIELA W MYSIADLE

Bajkowe Niedziele to pomysł na rodzinne (dlatego „niedzielne”) spotkania teatralne (i nie tylko) w miłej atmosferze. Na scenach zagoszczą młodzi aktorzy, uczniowie szkół z terenu Gminy Lesznowola, członkowie amatorskich grup teatralnych, laureaci „Gminnych Teatraliów” oraz goście z zaprzyjaźnionych ośrodków kultury. Każde doświadczenie związane z teatrem rozwija twórcze myślenie, wyobraźnię, inteligencję oraz jest fajnym sposobem na spędzanie czasu wolnego. Dzięki takim kontaktom dziecko styka się z normami społecznymi, wartościami, poznaje skutki zachowań bohaterów, ocenia ich, współczuje. Wczesne kontakty ze sztuką zachęcają do własnej twórczości. Będą uczyć się bycia w przyszłości świadomymi, dorosłymi widzami. Niech te niedziele będą dla Państwa pociech poprzez magię teatru - oczarowujące i wyjątkowe. Spotkania odbywają się w jedną niedzielę w miesiącu w filiach - świetlicach Gminnego Ośrodka Kultury na terenie Gminy Lesznowola.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje15 marca 2013, 00:00,

Uniwersytet Każdego Wieku w Zalesiu Górnym

Zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego informuje o inauguracji Uniwersytetu Każdego Wieku, który obejmuje cykl 10 wykładów w semestrze letnim i zimowym 2013. Organizatorzy zapraszają mieszkańców Zalesia Górnego i okolic. Pierwszy wykład jest bezpłatny, za pozostałe będzie pobierana symboliczna opłata. UniKaż Wieku i wszystko jasne.
Uniwersytet Każdego Wieku w Zalesiu Górnym
Pierwszy wykład będzie na temat specyfiki zaleskich ogrodów. Poprowadzi go 16 marca 2013 roku o godz. 16:00 - Pan Wojciech Grąbczewski. Chętnych do zgłębienia wiedzy na temat: jakich roślin używać stosownie do miejsca i jak uniknąć kłopotliwych tak, by ogród był powodem do radości, a nie stresu, czy warto słuchać architekta krajobrazu, jakie są nowości w szkółkach w Runowie (www.grabczewscy.com), zapraszamy do Gimnazjum w Zalesiu Górnym, ul. Białej Brzozy 3. Plan oraz tematy pozostałych dziewięciu wykładów Rektorat ogłosi na wykładzie inauguracyjnym oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Przyjaciół Zalesia Górnego i Forum Mieszkańców. Zapraszamy na spotkanie Uniwersytetu Każdego Wieku.
autor/źródło: Stowarzyszenie Przyjaciół Zalesia Górnego www.zalesie-gorne.pl