Informacje16 maja 2013, 00:00,

17 maja odbędą się kolejne TECHNO - warsztaty z Politechniką Warszawską w Piasecznie

Stowarzyszenie KLATRAT już po raz drugi w tym roku odwiedzi Liceum Ogólnokształcące im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie. TECHNO-warsztaty z Politechniką Warszawską, który już po raz drugi organizuje Stowarzyszenie KLATRAT wraz z Politechniką Warszawską. Projekt ten skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z małych miejscowości (poniżej 50 tys. mieszkańców). 17 maja 2013 r. dr inż. Mariusz Tryznowski, pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, odwiedzi Liceum Ogólnokształcące im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie, w którym przeprowadzi warsztat z CHEMII POLIMERÓW o nazwie Chemia polimerów, czyli jak powstają tworzywa sztuczne.

Już po raz drugi Stowarzyszenie KLATRAT wraz z Politechniką Warszawską zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z małych miejscowości (poniżej 50 tys. mieszkańców) do udziału w projekcie o nazwie TECHNO-warsztaty z Politechniką Warszawską. TECHNO-warsztaty z PW to projekt edukacyjny dofinansowany przez Fundację PGNiG i Politechnikę Warszawską, w ramach którego w 2013 roku zostanie zrealizowanych - bezpośrednio w zgłoszonych szkołach - 30 jednodniowych warsztatów z różnych dziedzin nauk ścisłych i technicznych. Projekt zaadresowany jest do uczniów z terenu województw: lubelskiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego (w szczególności z gmin: Gniewino, Liniewo, Luzino, Krokowa, Przywidz, Somonino), świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego. Warsztaty prowadzone będą przez młodych pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej oraz studentów z kół naukowych działających na uczelni. Każdy warsztat trwać będzie ok. 6 godzin lekcyjnych i będzie prowadzony przez 2 osoby dla ok. 20-osobowych grup.

Młodzież będzie miała możliwość wzięcia udziału w jednym z następujących warsztatów:
1. ARCHITEKTURA - KONSTRUKCJE: Wielkie konstrukcje – wielkie katastrofy
2. CHEMIA KOSMETYCZNA: Chemia piękna, czyli co należy wiedzieć o formach kosmetycznych
3. CHEMIA POLIMERÓW: Chemia polimerów, czyli jak powstają tworzywa sztuczne
4. ELEKTORNIKA: Elektronika, od projektu do zastosowań
5. ENERGETYKA: Energetyka podstawą współczesnej cywilizacji
6. FIZYKA – MAGNETYZM: Magnetyzm w fizyce
7. FIZYKA – OPTYKA: Optyka
8. MECHANIKA: Mechanika, która nas otacza, czyli pomysły, które zmieniają świat
9. MIKROKONTROLERY: Mikrokontrolery, czyli jak rozkazywać elektronice?
10. ROBOTYKA: Robotyka w wersji LEGO Mindstorms NXT 2.0.
11. SYSTEMY INTELIGENTNYCH BUDYNKÓW: Budynki przyszłości, czyli inteligentne instalacje elektryczne

Więcej o projekcie: www.klatrat.org
autor/źródło: Monika Majewska

Informacje17 maja 2013, 00:00,

Święto Niezapominajki i Dzień Mamy w Tarczynie

Burmistrz Gminy Tarczyn, Zespół Szkół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Szarych Szeregów w Tarczynie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie zapraszają na imprezy z okazji Święta Niezapominajki i Dnia Matki, które odbędą się w dniach 18-19 maja 2013 roku. O godz. 14.45 przed budynkiem Gminnego Ośrodka Kultury zostanie podstawiony autobus do przewozu osób na koncert. Zapraszamy na Święto Niezapominajki i Dzień Mamy.

ŚWIęTO NIEZAPOMINAJKI I DZIEń MAMY W TARCZYNIE

Święto Niezapominajki i Dzień Mamy program:

18 maja 2013 Rynek w Tarczynie
Wystawa fotograficzna - Jan Paweł II
19 maja 2013 Hala sportowa Zespołu Szkół, przy. ul. Szarych Szeregów
15.00 - Pokazy taneczne Klubu Sportowego GRAWITACJA
15.30 - Koncert Chóru Miasta Tarczyna
16.00 - TOBIE MAMO - koncert muzyczny w wykonaniu artystów scen warszawskich.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn