Informacje12 maja 2009, 00:00,

16 MAJA - WIELKA MAJÓWKA W NOWEJ IWICZNEJ

Radni, Sołtys i Rada Sołecka Nowej Iwicznej, Dyrekcja i Rada Rodziców Zespołu Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej, oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola zapraszają 16 maja 2009 roku do Nowej Iwicznej na festyn pod tytułem WIELKA MAJÓWKA. Impreza odbędzie się od godziny 13:00 do 22:00. Wielka Majówka, będzie miała miejsce, przy Szkole w Nowej Iwicznej. Honorowy patronat nad imprezą: Wielka Majówka w Nowej Iwicznej, objął Samorząd Gminy Lesznowola. Podczas Majówki w Nowej Iwicznej, odbędzie się konkurs wiedzy o Gminie Lesznowola. Nagrodę dla zwycięzcy w konkursie, funduje Wójt Gminy Lesznowola: Maria Jolanta Batycka Wąsik. Prowadzenie p. Tomasz Lenard.

WIELKA MAJÓWKA W NOWEJ IWICZNEJ

Organizatorzy Wielkiej Majówki w Nowej Iwicznej, zaplanowali moc atrakcji: OBOZOWISKO RYCERSKIE 13:00-16:00 a w nim:
- Do dyspozycji publiczności jest kat wraz z szerokim asortymentem średniowiecznych narzędzi tortur. Dla chętnych możliwość "ścięcia głowy", za pomocą miecza lub topora. Do wykorzystania są dyby, tron inkwizytorski oraz łoże madejowe. Wszystko w formie zabawowej, prowadzone w sposób nie kojarzący się z przemocą.
- Stanowisko mincerskie. Obserwacja średniowiecznej metody produkcji monet wraz z możliwością własnoręcznego wybicia monety.
- Turniej łuczniczy. Prowadzony jest na dwóch torach łuczniczych, 3 rodzaje łuków ze zróżnicowaną siłą naciągu – łuk angielski prosty, krymsko-tatarski oraz wschodni.
- Turniej rzutu podkową. Bardzo popularna zabawa zręcznościowa z zachowaniem reguł obowiązujących w dawnych czasach.
- Kręcioła katowska. Mniej lub bardziej trudny tor przeszkód zakończony przecięciem główki kapusty ułożonej na pniu katowskim.

POKAZY WALK RYCERSKICH 16:00-17:00
- Walka na miecze jednoręczne.
- Walka na miecze dwuręczne.
- Walka na topory.
- Walka na kiścienie.
- Walka na kije.
- Pokazy łucznicze (3 rodzaje łuków średniowiecznych) .
- Pokazy średniowiecznej broni palnej (ręczne hakownice oraz bateria ciężkich bombard, odpalenie bombard jest proponowane gospodarzowi imprezy bądź osobie, której obecność na imprezie chcemy szczególnie uhonorować) .
- Demonstracja użycia pełnowymiarowej katapulty.
- Prezentacja kata (pień i topór katowski, łoże madejowe, tron inkwizytorski, 2 wielkości dybów) .
- Prezentacja mincerza i pokaz ręcznego bicia monet

POKAZ STRAżY GRANICZNEJ 14:00-15:00
Przyjazd grupy na sygnałach. Specjalistyczny samochód terenowy Land Rover Defe, sprzęt kryminalistyczny; kamera termowizyjna; przewodnik z psem służbowym do wykrywania materiałów niebezpiecznych; przewodnik z psem patrolowym. Odjazd grupy na sygnałach.

KONKURSY Z NAGRODAMI
Sportowe: mecz nauczyciele/samorządowcy 15.00 (2x po 15 min.), przeciąganie liny NI kontra reszta świata, bieg w workach, rzut beretem/gumiakiem, test Coopera (bieg).
Inne konkursy: konkurs wiedzy o Gminie Lesznowola, gdzie fundatorem nagrody jest p. Wójt; konkurs wiedzy o prawach człowieka (w tym prawa i obowiązki ucznia); konkurs wiedzy Polska w Unii Europejskiej (w tym o euro); konkursy plastyczne.

POZOSTA£E ATRAKCJE
- GRAWITACJA godz. 18:00 i 19:00 (2x po 10 min)
- POKAZ STUDIO TAńCA ENVY (W PRZERWIE MECZU)
- Szkolna sekcja judo
- Występy Dzieci
- CYRK POMPONI godz. 16:00 (sala gimnastyczna)
- Pracownia Ceramiki Unikatowej i Garnc z ul. Mleczarskiej 13:00-20:00
- Malowanie buziek, Szczudlarze, Clowni
- Szkolna świetlica - stoisko z wyrobami origami
- Rada sołecka - stoisko
- wata cukrowa i loteria fantowa, pyszne lody, dania z grilla i napoje serwuje Ceregiela oraz Vinyl Club.
- Zawita mammobus. Mammografia po 40 roku życia. Cytologia dla wszystkich chętnych. Densytometria. Przeglądy stomatologiczne. Następnie zapraszamy na bezpłatną konsultacje do Centrum Zdrowia w Piasecznie przy ul. Czajewicza 5/7

Na zakończenie Wielkiej Majówki
- Reelandia o godz. 19:15
- pokaz tańca, nauka tańca - taniec irlandzki
- Zespół Carrantuohill godz. 20:00-22:00 - muzyka celtycka
autor/źródło: Justyna Gawęda - Radna Gminy Lesznowola - www.nowaiwiczna.com

Informacje13 maja 2009, 00:00,

14-25 maja będzie wzmożony ruch lotniczy nad Piasecznem

W dniach 14 - 25 maja 2009 roku, odbędzie się coroczny remont pasów startowych Portu Lotniczego im. F. Chopina w Warszawie, który ma na celu utrzymanie wysokiego standardu infrastruktury operacyjnej lotniska oraz zapewnienie bezpieczeństwa startów i lądowań. Zamknięcie do jednej z dróg startowych spowoduje w okresie prac wzmożony lotniczy nad Piasecznem i chwilowe pogorszenie klimatu akustycznego. Uciążliwości będą zdecydowanie mniejsze niż w poprzednich latach z uwagi na 20% spadek ruchu lotniczego. Dyrekcja Portu Lotniczego, przeprasza mieszkańców Piaseczna za czasowe niedogodności. Wzmożony ruch lotniczy od 14 do 25 maja, odbywać się będzie nad dzielnicami: Bemowo, Ursynów Płd., gminą Lesznowola (Mysiadło) i gminą Piaseczno.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno