Informacje13 kwietnia 2010, 00:00,

16 kwietnia Kropla życia dla dzieci od Wincanton Piaseczno

Wincanton, wiodący w Europie twórca i dostawca zaawansowanych usług z zakresu łańcucha dostaw, już po raz szósty organizuje zbiórki krwi oraz zbiera deklaracje osób chętnych do Bazy Dawców Szpiku Kostnego. W tym roku akcja odbędzie się w kwietniu pod hasłem KROPLA żYCIA DLA DZIECI. Działania firmy Wincanton zostały nie tylko dostrzeżone, ale również wyróżnione przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu i zostaną opublikowane jako dobra praktyka w raporcie Odpowiedzialny Biznes 2009.

Tegoroczna edycja będzie miała na celu wsparcie dzieci cierpiących na białaczkę, najmłodszych pacjentów Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie oraz poszerzenie bazy dawców szpiku Fundacji Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej. Patronat nad akcją obejmie tradycyjnie już Europejska Fundacja Honorowego Dawcy Krwi i jej kampania społeczna Krewniacy.

Z roku na rok sukcesywnie zwiększa się zainteresowanie akcją, a wraz z nim zaangażowanie i liczba dawców. Wincanton zebrał do tej pory już ponad 100 litrów krwi. Podczas zeszłorocznej, pierwszej akcji pozyskiwania kandydatów do Bazy Dawców Szpiku Kostnego, zgłosiło się blisko 30 osób. Organizatorzy, zainspirowani sukcesem akcji i dużym zainteresowaniem, postanowili rozszerzyć zasięg zbiórek na kolejne oddziały Wincanton: nie tylko Piaseczno, ale również miasta Błonie i Wrocław.

Polityka społecznej odpowiedzialności biznesu, jaką wyznaje Wincanton, została wyróżniona w tegorocznym raporcie „Odpowiedzialny Biznes 2009”. To prestiżowe wyróżnienie, nadawane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest docenieniem i ukoronowaniem działań firmy w tym zakresie. Oprócz zbiórek krwi operator wspiera m.in. międzynarodową organizację dobroczynną Transaid oraz Fundację Sue Ryder.

- „Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że możemy wpisać tak ważną społecznie i szczytną kampanię w kalendarz cyklicznych działań Wincanton. Systematyczny wzrost zainteresowania i osób biorących aktywny udział w naszych zbiórkach to wyraźny sygnał, że nasza działalność jest społecznie potrzebna i słuszna. Wyróżnienie nadane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu to dla nas nie tylko wielka radość i powód do dumy. Jest to również okazja do pokazania, że wystarczą chęci i wiara we własne działania, by skutecznie nieść pomoc najbardziej potrzebującym.” – powiedział Ryszard Warzocha, Dyrektor Zarządzający CEE, Wincanton Polska.

Wszystkich chętnych dawców krwi oraz osoby chcące zapisać się do Bazy Dawców Szpiku Kostnego organizatorzy serdecznie zapraszają: 16 kwietnia 2010r. do Piaseczna, adres: £oziska, ul. Kolejowa 1. Uwaga: warunkiem koniecznym zapisania się do Bazy Dawców Szpiku Kostnego jest wstępna deklaracja chęci zapisu, wysłana na: szpik@wincanton.pl
autor/źródło: Julita Pastuszka - People PR

Informacje13 kwietnia 2010, 00:00,

Piaseczno: Msza Św. w intencji ofiar katastrofy w Smoleńsku

Starosta Piaseczyński Jan Adam Dąbek oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego Barbara Rudzińska-Mękal zapraszają 14 kwietnia 2010 roku, na Mszę Świętą w intencji Ofiar katastrofy samolotu prezydenckiego. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w kościele Matki Bożej Różańcowej przy ul. Słowiczej 1 w Piasecznie. Koncelebrze nabożeństwa żałobnego przewodniczyć będzie Proboszcz Ks. prałat Zbigniew Pruchnicki, Dziekan dekanatu piaseczyńskiego.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Piaseczno