Informacje16 maja 2009, 00:00,

16-17 maja odbędzie się Święto Niezapominajki w Tarczynie

Tradycyjna majowa impreza, organizowana przez Burmistrza Tarczyna, Przedszkole w Tarczynie oraz Gminny Ośrodek Kultury, rozpocznie się festynem rodzinnym na terenie przedszkola. Następnego dnia wystąpią Orkiestra z Chmielnej oraz kapela PowerFolk. Nie zabraknie też rozmaitych kiermaszów i innych atrakcji. W czasie Święta będzie można się nie tylko bawić, lecz również bezpłatnie przebadać w specjalnie przystosowanym do tego pojeździe, ustawionym na placu obok Urzędu Miejskiego. Organizatorzy Święta Niezapominajki zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy na Rynku w Tarczynie!

W ramach festynu rodzinnego, który odbędzie się 16 maja 2009 roku, przewidzianych jest mnóstwo atrakcji, m.in.: pokaz taneczny przedszkolaków, teatr, przejażdżki konne, kącik plastyczny, spotkanie ze strażakami, malowanie twarzy, gąsienica, dmuchany zamek, zjeżdżalnia, trampolina, potrawy z grilla i ciasta. Więcej informacji, można przeczytać w poprzedniej informacji: Festyn Rodzinny w Tarczynie.

W niedzielę 17 maja 2009 roku w Tarczynie prowadzone będą od godzin porannych następujące bezpłatne badania: mammografia, cytologia, densytometria oraz stomatologia. Akcja medyczna na rynku w Tarczynie organizowana jest przez specjalistów z Centrum Zdrowia w Piasecznie oraz Kurier Południowy, przy współpracy z gminą Tarczyn. Równolegle w centrum miasta odbywać się będą: kiermasz sztuki ludowej, kiermasz kwiatów, wystawa obrazów Andrzeja Kujawy i Dariusza Sieczki, a także pokaz wyrobów garncarskich rodziny Konopczyńskich.

Od godzin popołudniowych na Rynku rozpoczną się natomiast występy zespołów muzycznych - Orkiestry z Chmielnej, a następnie kapeli góralskiej PowerFolk. Pierwsza z tych grup to legendarna warszawska formacja grająca popularne przed laty utwory muzyczne, a wśród nich takie piosenki jak Malowana lala, Tango czerniakowskie, Komu dzwonią czy też Warszawa da się lubić. Ta słynna kapela podwórkowa, działająca formalnie od lat 50-tych XX wieku, ma swe źródła jeszcze w latach 20-tych! PowerFolk, to z kolei zespół grający żywiołowy repertuar folkowo-biesiadny, jak również swoje wersje utworów muzyki pop, wplatający do utworów góralskich elementy muzyki biesiadnej, śląskiej czy słowackiej. Zapraszamy na Święto Niezapominajki w Tarczynie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje16 maja 2009, 00:00,

FEEL na Inauguracji Sezonu Koncertowego - Park Zdrojowy

Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna, Rada Miejska Konstancin-Jeziorna, UMiG Konstancin-Jeziorna, Konstanciński Dom Kultury, Uzdrowisko Konstancin-Zdrój Sp. z o.o., GOSIR oraz Starostwo Powiatowe w Piasecznie serdecznie zapraszają na Inaugurację Sezonu Koncertowego w Parku Zdrojowym. Impreza odbędzie się 17 maja 2009 roku o godzinie 15:00. Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym, Konstancin Jeziorna.

Feel i Iwona Węgrowska - Pokonaj siebie

17 maja w konstancińskim amfiteatrze po raz pierwszy zapełni się widownia, a na scenie wystąpią: Iwona Węgrowska a następnie - zespół Feel. Niedzielny, premierowy na tym obiekcie koncert zainauguruje sezon letnich imprez w Parku Zdrojowym. Podczas imprezy zaplanowano uroczyste przekazanie klucza Stolicy Kulturalnej Mazowsza 2009, prezentację zespołów z terenu powiatu piaseczyńskiego, wystąpi chór Grapa Family GOSPEL (godz. 16:40), odbędzie się koncert Iwony Węgrowskiej i zespołu FEEL (godz.19:30). Na zakończenie przewidziano jeszcze jedną atrakcję - pokaz sztucznych ogni. Serdecznie zapraszamy do Parku Zdrojowego w Konstancinie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Konstancin