Informacje12 maja 2013, 00:00,

150. Rocznica Powstania Styczniowego / 103. rocznica śmierci ks. Ludwika Czajewicza

Centrum Kultury w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy w Piasecznie zapraszają do udziału w kolejnym wydarzeniu związanym z obchodami 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uroczystości przybliżające postać ks. Ludwika Czajewicza, proboszcza piaseczyńskiego obwołanego powstańczym naczelnikiem miasta odbędą się 14 maja 2013 roku o godz. 10.00 w Domu Parafialnym Kościoła Św. Anny w Piasecznie.

14 maja o godz. 10.00 w sali Domu Parafialnego przy kościele św. Anny w Piasecznie, w sali niebieskiej przy Pl. Piłsudskiego 10 odbędą się:
- wystąpienia okolicznościowe
- program artystyczny w wykonaniu uczniów z Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Warszawy
- "Ks. Ludwik Czajewicz (1826-1910) - powstaniec styczniowy, zesłaniec syberyjski" - historyczna prezentacja multimedialna Igora Strojeckiego
- spotkanie z Lechem Tomaszem Jabłońskim - krewnym ks. Ludwika Czajewicza
- prezentacje multimedialne kampanii społeczno-edukacyjnej "Styczeń wolności" przygotowane na zlecenie Narodowego Centrum Kultury
18 maja zachęcamy natomiast do udziału w wycieczce autokarowej "Szlakiem Powstania Styczniowego na ziemi piaseczyńskiej". Zgłoszenia przyjmowane są w Muzeum Regionalnym w Piasecznie, tel. 22 737 23 99, muzeumpiaseczno@kulturalni.pl Szczegółowe informacje opisywane były w informacji: bezpłatna wycieczka Szlakiem Powstania Styczniowego na ziemi piaseczyńskiej.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje11 maja 2013, 00:00,

M£ODZI WIERSZEM PISZ¡ KONKURS LITERACKI

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno Filia Zalesie Górne zaprasza młodych poetów do udziału w konkursie literackim pn.: Młodzi wierszem piszą. Celem konkursu jest wyłonienie młodych i utalentowanych ludzi chcących się pochwalić swoją twórczością i lekkością pióra. Zainteresowane osoby, powinny składać swoje prace od 13 maja do 21 czerwca 2013 roku, w bibliotece przy ul. Wiekowej Sosny 4 w Zalesiu Górnym.

M£ODZI WIERSZEM PISZ¡ KONKURS LITERACKI

Tematyka wiersza ma być biblioteka i wszelkie z nią skojarzenia. Na konkurs należy zgłosić wiersz, który nie został opublikowany. Przy ocenie brana będzie pod uwagę oryginalność, pomysłowość, fantazja, ale przede wszystkim wrażliwość artystyczna. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Gminy Piaseczno.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno