Informacje15 czerwca 2013, 00:00,

14 Encyklik Papieskich w ramach Piaseczyńskiej Wiosny Muzycznej w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 czerwca 2013 roku o godz. 19.00 w Kościele pw. Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu odbędzie się oratorium na chór i dwa instrumenty jazzujące, zatytułowane 14 ENCYKLIK PAPIESKICH. W tę muzyczną podróż do źródeł myśli Jana Pawła II zaprasza Stanisław Szczyciński. Oratorium z fragmentami Pisma Świętego wykona Chór Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod dyrekcją kompozytora. Na kontrabasie zagra Maciej Szczyciński, na fortepianie Stanisław Szczyciński, lektorem będzie Agnieszka Gamdzyk. Całość poprowadzi Zofia Sajkowska.

XIII PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA W PIASECZNIE

Czternaście encyklik to muzyczna podróż do źródeł myśli papieskiej. Utwór składa się z 14 części, nawiązujących swoją treścią do wszystkich 14 encyklik Jana Pawła II. Teksty kolejnych części to krótkie fragmenty Pisma Świętego, z których Papież wywodził swoje rozważania. Cytaty te oddają główne przesłanie każdej z encyklik, stanowiąc przeniesioną w świat muzyki historię teologicznej myśli papieskiej. Tekst oratorium śpiewany jest w łacińskiej wersji językowej, co podkreśla uniwersalność utworu, pozwala dotrzeć do źródeł i tradycji Kościoła. Równocześnie jednak, dla lepszego zrozumienia dzieła, w warstwę muzyczną wplecione są te same cytaty z Pisma Świętego, czytane przez lektora w języku polskim.

14 ENCYKLIK PAPIESKICH ORATORIUM NA CHÓR I DWA INSTRUMENTY JAZZUJ¡CE - PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA

Treść encyklik, poruszających rozmaite aspekty wiary i życia człowieka, pozwala przedstawić w nich różnorodność stylów i idiomów muzycznych, od śpiewów bizantyjskich i chorału gregoriańskiego przez muzykę cerkiewną aż do współczesnych środków muzyki jazzowej i rozrywkowej. Wszystkie te elementy służą pokazaniu głębi, uniwersalności i bogatego spektrum myśli papieskiej. Części Oratorium: I. Redemptor hominis, II. Dives in misericordia, III. Laborem exercens, IV. Slavorum Apostoli, V. Dominum et vivificantem, VI. Redemptoris Mater, VII. Sollicitudo rei socialis, VIII. Redemptoris mission, IX. Centesimus annus, X. Veritatis splendor, XI. Evangelium vitae, XII. Ut unum sint, XIII. Fides et ratio, XIV. Ecclesia de Eucharistia. Zapraszamy na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną w Józefosławiu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje14 czerwca 2013, 00:00,

ZIBI zagra koncert w 8 Ball Club Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

8 Ball Club w Piasecznie zaprasza mieszkańców, na koncert ZIBIego, czyli 1/5 załogi Wyciągniętych z Mesy. Koncert odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca 2013 roku, start o godzinie 21.15. Wstęp na koncert kosztuje 5 zł. Zibi to człowiek, który oprócz świetnego wokalu, umiejętności gry na gitarze, posiada dar rozbawienia publiczności. Zapraszamy!

Zibi Artur Zdanowicz

8Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam na koncert Zibi Solo Artura Zdanowicza.

Zibi Artur Zdanowicz
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie