Informacje15 czerwca 2013, 00:00,

14 Encyklik Papieskich w ramach Piaseczyńskiej Wiosny Muzycznej w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


16 czerwca 2013 roku o godz. 19.00 w Kościele pw. Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu odbędzie się oratorium na chór i dwa instrumenty jazzujące, zatytułowane 14 ENCYKLIK PAPIESKICH. W tę muzyczną podróż do źródeł myśli Jana Pawła II zaprasza Stanisław Szczyciński. Oratorium z fragmentami Pisma Świętego wykona Chór Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego pod dyrekcją kompozytora. Na kontrabasie zagra Maciej Szczyciński, na fortepianie Stanisław Szczyciński, lektorem będzie Agnieszka Gamdzyk. Całość poprowadzi Zofia Sajkowska.

XIII PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA W PIASECZNIE

Czternaście encyklik to muzyczna podróż do źródeł myśli papieskiej. Utwór składa się z 14 części, nawiązujących swoją treścią do wszystkich 14 encyklik Jana Pawła II. Teksty kolejnych części to krótkie fragmenty Pisma Świętego, z których Papież wywodził swoje rozważania. Cytaty te oddają główne przesłanie każdej z encyklik, stanowiąc przeniesioną w świat muzyki historię teologicznej myśli papieskiej. Tekst oratorium śpiewany jest w łacińskiej wersji językowej, co podkreśla uniwersalność utworu, pozwala dotrzeć do źródeł i tradycji Kościoła. Równocześnie jednak, dla lepszego zrozumienia dzieła, w warstwę muzyczną wplecione są te same cytaty z Pisma Świętego, czytane przez lektora w języku polskim.

14 ENCYKLIK PAPIESKICH ORATORIUM NA CHÓR I DWA INSTRUMENTY JAZZUJ¡CE - PIASECZYńSKA WIOSNA MUZYCZNA

Treść encyklik, poruszających rozmaite aspekty wiary i życia człowieka, pozwala przedstawić w nich różnorodność stylów i idiomów muzycznych, od śpiewów bizantyjskich i chorału gregoriańskiego przez muzykę cerkiewną aż do współczesnych środków muzyki jazzowej i rozrywkowej. Wszystkie te elementy służą pokazaniu głębi, uniwersalności i bogatego spektrum myśli papieskiej. Części Oratorium: I. Redemptor hominis, II. Dives in misericordia, III. Laborem exercens, IV. Slavorum Apostoli, V. Dominum et vivificantem, VI. Redemptoris Mater, VII. Sollicitudo rei socialis, VIII. Redemptoris mission, IX. Centesimus annus, X. Veritatis splendor, XI. Evangelium vitae, XII. Ut unum sint, XIII. Fides et ratio, XIV. Ecclesia de Eucharistia. Zapraszamy na Piaseczyńską Wiosnę Muzyczną w Józefosławiu.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje13 czerwca 2013, 00:00,

Michał Matysiak Wicemistrzem Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Michał Matysiak, zdobywca tytuł Wicemistrza Polski Młodzików Młodszych w Badmintonie odebrał gratulacje z rąk burmistrza i przewodniczącego rady miejskiej. Utalentowany 13 letni zawodnik sekcji badmintona Klubu Sportowego Hubertus z Zalesia Górnego wywalczył pod koniec maja w Ostrowie Wielkopolskim srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików Młodszych w grze pojedynczej i brązowy medali w grze podwójnej. Z tej okazji zaproszony został na ostatnią sesję rady miejskiej, na której gratulacje złożył mu burmistrz Zdzisław Lis oraz przewodniczący rady Piotr Obłoza, przekazując okolicznościowy dyplom i upominek związany z badmintonem.

MICHA£ MATYSIAK WICEMISTRZEM POLSKI M£ODZIKÓW M£ODSZYCH W BADMINTONIE

Sukces Michała jest wynikiem jego sześcioletniej pracy na treningach sekcji badmintona Klubu Sportowego Hubertus. Od pierwszej klasy, równolegle z uczęszczaniem do Szkoły Podstawowej w Zalesiu Górnym, Michał rozwijał swoje badmintonowe umiejętności pod fachowym okiem trenerki Katarzyny Garbackiej. Sport jest jego głównym zainteresowaniem i sposobem na życie, jednakże Michał nie zaniedbuje szkoły. Ma bardzo dobre wyniki w nauce, startował w olimpiadzie matematycznej, udziela się jako reprezentant szkoły w różnorakich zawodach sportowych.

MICHA£ MATYSIAK WICEMISTRZEM POLSKI M£ODZIKÓW M£ODSZYCH W BADMINTONIE

Rzetelna praca na treningach i znakomita odporność psychiczna pozwoliła Michałowi odnosić zwycięstwa w wielu krajowych turniejach badmintonowych, aż doprowadziła go na podium Mistrzostw Polski dając tytuł drugiej rakiety wśród Młodzików Młodszych w naszym kraju. Będąc jednym z czołowych zawodników Hubertusa Michał daje przykład młodszym kolegom i koleżankom przyczyniając się do wzrostu popularności badmintona w Gminie Piaseczno. Serdecznie gratulujemy!
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie