Informacje13 czerwca 2012, 00:00,

14 czerwca Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi: piknik i zbiórki krwi

14 czerwca przypada Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi. Z tej okazji Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża zaprasza wszystkich krwiodawców z terenu powiatu piaseczyńskiego na piknik w Runowie połączony z przejażdżką piaseczyńsko-grójecką kolejką wąskotorową. Start o godz. 11:00 na stacji kolejki wąskotorowej w Piasecznie.

Światowy Dzień Honorowych Dawców Krwi

Jednocześnie Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zachęcają do wzięcia udziału w akcjach zbiórki krwi, która szczególnie w okresie letnim staje się bardzo potrzebna. Jeszcze w tym roku odbędą się zbiórki w następujących dniach:
26 czerwca (11:00 - 16:00), Parking przed Auchan Piaseczno
28 sierpnia (11:00 - 16:00), Parking przed Auchan Piaseczno
4 września (9:00 - 13:00), Teren przy krzyżu k/Kościóła św. Anny w Piasecznie
22 września (9:00 - 13:00), Teren przy Kościele w Baniosze
3 października (9:00 - 13:00), Parking przy jatkach miejskich w Górze Kalwarii
13 listopada (9:00 - 13:00), Teren przy krzyżu k/Kościóła św. Anny w Piasecznie
5 grudnia (9:00 - 13:00), Parking przy jatkach - ul. 3 maja w Górze Kalwarii

Zachęcamy do udziału w akcji! Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku!

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:
- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki)
- być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
- wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki
- nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu
- pamiętaj o dowodzie osobistym (oddać krew mogą tylko osoby pełnoletnie).
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski

Informacje14 czerwca 2012, 00:00,

Mistrzostwa w Jeździe Szybkiej na Wrotkach

Polski Związek Sportów Wrotkarskich, UKS Zryw Słomczyn oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie zapraszają w najbliższy weekend 16 i 17 czerwca 2012 roku, na Mistrzostwa Polski w Jeździe Szybkiej na Wrotkach na torze w Słomczynie. Dwudniowe zawody rozpoczną się o godz. 10.00 Zmagania sportowców będzie można na bieżąco śledzić na stronie internetowej: zawody.knc.pl