Informacje15 listopada 2018, 08:00,

14-16 listopada odbędą się ćwiczenia z zakresu ratownictwa, ewakuacji i alarmowania


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Informujemy, że w dniach 14-16 listopada 2018 roku Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, Starostwo Powiatowe w Piasecznie oraz Gmina Piaseczno zostały wybrane do organizacji epizodu praktycznego pod nazwą: „Ewakuacja ludności z powiatów zagrożonych działaniami militarnymi na terenie województwa mazowieckiego”, będącego elementem ćwiczenia pk. "Anakonda-18", Ćwiczenie ANAKONDA-18 (AN-18) będzie największym ćwiczeniem Sił Zbrojnych RP w 2018 roku organizowanym przez Polskę.

Syreny alarmowe na dachu Przystanku Kultura w Piasecznie - foto Marcin Borkowski
Syreny alarmowe na dachu Przystanku Kultura w Piasecznie - foto Marcin Borkowski

Ćwiczenie będzie sprawdzianem możliwości współdziałania kluczowych organów dowodzenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej z układem pozamilitarnym oraz wybranymi elementami struktur dowodzenia NATO. Powiat Piaseczyński będzie realizowali zespół przedsięwzięć związanych z ćwiczebnym przyjęciem ewakuowanej ludności. Realizacja ćwiczenia nie będzie skutkowała utrudnieniami w funkcjonowaniu Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie w dniach 15-16 listopada 2018 r.

W dniu 15 listopada w godzinach przedpołudniowych Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie będzie uczestniczyła w ćwiczeniu z zakresu ochrony przeciwpożarowej na terenie szpitala Św. Anny w Piasecznie, gdzie zostanie przeprowadzona ewakuacja jednego skrzydła placówki.

Jednocześnie informujemy, że na podstawie informacji Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w dniach 14-16 listopada w godz. 9.00-14.00 powiat piaseczyński będzie brał udział w ćwiczeniu RENEGADE/SAREX-18/II. Na terenie powiatu piaseczyńskiego przeprowadzony zostanie trening systemu ostrzegania ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza. W związku z tym uruchomione zostaną syreny alarmowe rozmieszczone w 71 punktach. Zgodnie z przepisami prawa syreny emitować będą trzy minutowy dźwięk modulowany oznaczający ogłoszenie alarmu oraz trzy minutowy dźwięk ciągły odwołanie. Alarm ma charakter ćwiczebny.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 listopada 2018, 17:30,

Nasze ulubione książki - KKPP Mysiadło


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

15 listopada 2018 roku o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie pt."Nasze ulubione książki" w ramach Klubu Kobiet Panie Przodem. Miejsce: filia GOK Lesznowola w Mysiadle, ul. Topolowa 2. Serdecznie zapraszamy.

Nasze ulubione książki - KKPP Mysiadło

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie