Informacje10 października 2012, 00:00,

13 października Ogólnopolski Dzień Dawcy Szpiku w Fashion House Outlet Center Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


13 października obchodzony jest w Polsce Dzień Dawcy Szpiku. Tego dnia świętują wszystkie osoby, które dołączyły do grona potencjalnych dawców szpiku. Nie tylko Dawcy celebrują ten dzień. Jest on również wyjątkowy dla tych Pacjentów, którzy dzięki czyjejś decyzji o rejestracji jako potencjalny dawca szpiku powrócili do zdrowia i dostali szansę na drugie życie.

13 PA¬DZIERNIKA OGÓLNOPOLSKI DZIEń DAWCY SZPIKU W FASHION HOUSE PIASECZNO

Właśnie 13 października 2012 r. Fundacja DKMS Polska wraz z Fashion House Outlet Centre przeprowadzi na terenie Fashion House "Dzień Dawcy Szpiku”, podczas którego wszystkie zdrowe osoby będą mogły dokonać rejestracji i tym samym powiększyć bazę potencjalnych dawców. Z okazji tak ważnego dla nas wydarzenia zaprosiliśmy grono wspaniałych gości: naszych Dawców, którzy oddali komórki macierzyste lub szpik osobie potrzebującej oraz Pacjentów, którzy chcą podzielić się ze wszystkimi swoim szczęściem. Swoją obecnością zaszczycą nas również znani i lubiani, którzy są zarejestrowani w bazie Fundacji DKMS Polska i opowiedzą o tym, że warto pomagać. Te wzruszające rozmowy poprowadzi Mateusz Szymkowiak.

Tego dnia do grona nowych potencjalnych dawców dołączą m.in. Piotr Lisiecki, członkowie Zespół Loka oraz grupy Manchester, którzy bez uszczerbku na własnym zdrowiu i życiu, poprzez rejestrację, ofiarują szansę na żYCIE pacjentom w Polsce i na świecie.

W Polsce, co godzinę, stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Co drugi chory zakwalifikowany do przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego tego dawcy nie znajduje. Im więcej potencjalnych dawców, tym większe szanse na życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby układu krwiotwórczego. Dlatego Fundacja DKMS Polska wraz z organizatorami lokalnymi przeprowadza Dni Dawcy, podczas których wszystkie zdrowe osoby mogą dokonać rejestracji i tym samym powiększyć bazę potencjalnych dawców. Bazując na wsparciu i ponad dwudziestoletnim doświadczeniu DKMS Niemcy, od początku działalności udało nam się przebadać i zarejestrować w bazie Fundacji ponad 250 000 potencjalnych dawców szpiku, a już 258 osób dało szansę na nowe życie Pacjentom zarówno w Polsce jak i na świecie.

Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:

Data: sobota, 13 października 2012 r.
Godziny: 10.00 - 19.00
Miejsce: Fashion Mouse Outlet Centre
Adres: ul. Puławska 42E, Piaseczno


13 PA¬DZIERNIKA OGÓLNOPOLSKI DZIEń DAWCY SZPIKU W FASHION HOUSE PIASECZNO

Kto może zostać dawcą? Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja zajmuje tylko chwilę i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza medycznego i pobraniu 4 ml krwi. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

Więcej informacji: www.dkms.pl, tel.: (22) 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl, Kontakt: Joanna Mejner - Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska, joanna.mejner@dkms.pl, tel. 22 572 30 07 FAQ: faq_fundacji_dkms_polska.pdf
autor/źródło: Tomasz Oćwieja - Koordynator ds. Rekrutacji Dawców Fundacja DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje10 października 2012, 00:00,

Zawodnicy KS X Fight Piaseczno zdobyli tytuły Mistrzów Polski na Mistrzostwach full-contact


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W Mistrzostwach Polski Kickboxing full-contact Nowy Sącz 2012, zawodnicy z KS X Fight Piaseczno udowodnili, że należą do najlepszych w Polsce. Znakomitą dyspozycję potwierdzili Dorota Godzina i Mariusz Niziołek. Szczególnie cieszy powrót do formy Michała Jabłońskiego, który po przerwie spowodowanej kontuzją kolana wrócił na ring. Michał startuje w kategorii ciężkiej, która została zakwalifikowana na Olimpiadę sportów walki - St. Petersburg 2013.

Zawodnicy KS X Fight Piaseczno zdobyli tytuły Mistrzów Polski na Mistrzostwach Full Contact

Kwalifikacją na ten turniej będą najbliższe Mistrzostwa Europy, na których medaliści trzech wybranych kategorii wagowych dostaną Olimpijski Awans. Mistrzami Polski full contact zostali - Dorota Godzina (56 kg), Mariusz Niziołek (81 kg), Michał Jabłoński (91 kg). Brązowy medal zdobył Krzysztof Chabiera (63,5 kg). Gratulujemy!
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie