Informacje10 września 2008, 00:00,

13-14 września zapraszamy na DNI GMINY LESZNOWOLA

Urząd Gminy Lesznowola, Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli, Gminna Biblioteka Publiczna, Zespół Obsługi Placówek Oświatowych, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na dwu dniowe DNI GMINY LESZNOWOLA. W tym roku, impreza odbędą się w sobotę 13 września 2008 roku na stadionie w Lesznowoli oraz w niedzielę 14 września 2008 roku przy Zespole Szkół w £azach. Organizatorzy imprezy poinformowali, że w sobotę na stadionie w Lesznowoli, odbędzie się mecz Pracodawcy konta Samorząd oraz zawody lekkoatletyczne.

DNI GMINY LESZNOWOLA

W niedzielę 14 września, organizatorzy zapraszają na tereny przy Zespole Szkół w £azach, gdzie odbędą się m.in.: konkursy i gry sportowe z nagrodami, pokaz tańca, turniej brydżowy o Puchar Wójta Gminy Lesznowola, konkurs wiedzy o Gminie Lesznowola, pokaz tresury psów służbowych policji z Zakładu Tresury Psów w Sułkowicach, pokaz sprawności OSP, występy dzieci i młodzieży z gminnych szkół. O godzinie 16:00, odbędzie się występ Kabaretu Paranienormalni, natomiast o 19:30 odbędzie się koncert wielkiej gwiazdy zespołu IRA. Na zakończenie zabawy, odbędzie się wielki pokaz laserów. W czasie trwania niedzielnego festynu z okazji Dni Gminy Lesznowola, od godziny 11:00, będzie przeprowadzana Akcja Bezpłatnych Badań: mammografia, cytologia, densytometria, spirometria. Zapraszamy mieszkańców na weekendowe Dni Gminy Lesznowola.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje8 września 2008, 00:00,

Powołano Spółkę Wodno-Kanalizacyjną w Gminie Piaseczno

Podczas ostatniej Nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Piaseczno, piaseczyńscy radni podjęli decyzję o powołaniu spółki działającej pod firmą Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piasecznie Spółka z o. o., która przejmie całą infrastrukturę wraz z modernizowaną oczyszczalnią ścieków od 1 stycznia 2009 roku. Obowiązek powołania spółki wynika z zobowiązań gminy wobec Unii Europejskiej, która współfinansuje realizację wartego ponad 200 mln złotych programu gospodarki wodno-kanalizacyjnej.

Przyjęcie uchwały o powołaniu spółki wodno-kanalizacyjnej, której jedynym udziałowcem będzie gmina Piaseczno, to dopiero pierwszy krok. Większe znaczenie zarówno dla mieszkańców jak i dla Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, będzie miał wybór składu rady nadzorczej oraz zarządu, ponieważ od tych ludzi będzie zależało funkcjonowanie całej infrastruktury. Mieszkańcom gminy Piaseczno, pozostaje jedynie wierzyć, że decyzja o powołaniu spółki pozytywnie wpłynie na całą gospodarkę wodno-kanalizacyjną. Póki co, modernizowana oczyszczalnia, mimo wielu deklaracji, nadal nie pracuje pełną parą i mieszkańcy muszą borykać się z trudnościami związanymi z wywozem ścieków. ¬ródło informacji: Kurier Południowy nr 260 z 5 września 2008.

Zachęcamy do zapoznania się z reportażem z nadzwyczajnej Sesji Rady Gminy Piaseczno, który możecie obejrzeć na stronie internetowej piaseczyńskiej Telewizji Internetowej: www.itvpiaseczno.pl Obejrzyjcie film pod tytułem: Powołanie Spółki Wodnej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno