Informacje5 listopada 2009, 00:00,

12 listopada uroczyste otwarcie boiska Orlik 2012 Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zaprasza na uroczyste otwarcie boiska Orlik 2012 w Piasecznie, które odbędzie się w czwartek, 12 listopada 2009 roku o godz. 12.00 odbędzie Miejsce boiska: przy Liceum Ogólnokształcącym im. I Dywizji Kościuszkowskiej przy ul. Chyliczkowska 12 w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

Otwarcie Olika 2012 program uroczystości:
12.00 - Powitanie gości w sali gimnastycznej.
12.10 - Program artystyczny w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego.
12.30 - Przejście na boisko i uroczyste otwarcie.
13.00 - Poczęstunek
autor/źródło: Małgorzata Idaczek - Biuro Promocji i Informacji gminy Piaseczno

Informacje2 listopada 2009, 00:00,

W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro

Piaseczyńska Grupa Obywatelska, Muzeum Regionalne w Piasecznie, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zapraszają mieszkańców na wystawę pod tytułem: W POSZUKIWANIU TOżSAMOŚCI. PIASECZNO - WCZORAJ, DZIŚ, JUTRO, którą będzie można obejrzeć w dniach 5-22 listopada 2009 roku w Muzeum Regionalnym przy Pl. Piłsudskiego 10 w Piasecznie. Wparcia finansowego udzielili: Gmina Piaseczno, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna. Wstęp wolny.

Wystawa "W poszukiwaniu tożsamości. Piaseczno - wczoraj, dziś, jutro" stanowi podsumowanie cyklu wystaw plenerowych zorganizowanych z okazji 580-lecia nadania praw miejskich Piasecznu. Na wystawie zaprezentowane zostaną zbiory (historyczne fotografie, ryciny, eksponaty) Muzeum Regionalnego, współczesne zdjęcia mieszkańców, koncepcje przestrzenne i urbanistyczne oraz ranking najbardziej popularnych pomysłów na inwestycje.

W trakcie trwania wystawy przewidziano trzy spotkania tematyczne w Muzeum Regionalnym poświęcone przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Piaseczna. Do uczestnictwa w spotkaniach zapraszamy wszystkich mieszkańców zainteresowanych odkrywaniem, wzmacnianiem oraz kreowaniem tożsamości ziemi piaseczyńskiej.

Harmonogram spotkań:
5 listopada, g. 18.30 - "Piaseczno wczoraj", wprowadzenie: Artur Brzychcy, Piaseczyńskie Stowarzyszenie Rycerskie "Eodem Tempore".
13 listopada, g. 18.30 – "Piaseczno dziś", wprowadzenie: Jacenty Wierzchowski, Klub Turystyki Rowerowej "Pędziwiatr".
19 listopada, g. 18.30 – "Piaseczno jutro", Daniel Putkiewicz, pełnomocnik burmistrza Piaseczna ds. rozwoju.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno