Informacje15 września 2018, 10:30,

115-lecie OSP Piaseczno

15 września 2018 roku odbędą się obchody 115-lecia założenia Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasecznie.

115-LECIE OSP PIASECZNO

Program uroczystości:
12.30 – zbiórka jednostek
13.00 – Msza św. w kościele Matki Boskiej Różańcowej w Piasecznie
14.15 – przemarsz jednostek do strażnicy przy ul. Dworcowej 19
15.00 – rozpoczęcie uroczystości (powitanie, przemówienia okolicznościowe)
następnie Piknik Strażacki na terenie jednostki

115-LECIE OSP PIASECZNO

Program uroczystości:
12.30 – zbiórka jednostek
13.00 – Msza św. w kościele Matki Boskiej Różańcowej w Piasecznie
14.15 – przemarsz jednostek do strażnicy przy ul. Dworcowej 19
15.00 – rozpoczęcie uroczystości (powitanie, przemówienia okolicznościowe)
następnie Piknik Strażacki na terenie jednostki

Informacje15 września 2018, 10:00,

Festiwal Pięknej Książki Piaseczno Ludzie Książki 2018

15 września 2018 roku odbędzie się III Festiwal Pięknej Książki. Piaseczyński rynek wypełnią stoiska ok. 20 wydawców pięknych książek – oryginalnie wydanych, wyróżniających się nietuzinkową formą, będących małymi dziełami sztuki od pierwszej do ostatniej strony. Przez cały dzień poczytacie lub wypożyczycie książki w Bibliotecznej Czytelni Plenerowej, spotkacie się z autorami oraz ilustratorami, którzy z przyjemnością zostawią Wam swoje autografy, obejrzycie i kupicie książki pachnące jeszcze nowością lub dacie im drugie życie dzięki akcji bookcrossingowej.

FESTIWAL PIĘKNEJ KSIĄŻKI PIASECZNO LUDZIE KSIĄŻKI 2018

Podczas festiwalu czekają nas emocje związane nie tylko z obcowaniem z wyjątkową literaturą. W jego trakcie poznamy bowiem i nagrodzimy laureatów konkursu "Piaseczyńskie rzeźby Józefa Wilkonia", a swoją premierę mieć będzie audiobook z "Piaseczyńskimi legendami".

Dla każdego znajdzie się coś miłego. Przygotowaliśmy wiele wspaniałości zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najmłodsi obejrzą przygotowane specjalnie dla nich przedstawienie, a Ci nieco starsi pobawią się przy koncertach na żywo. Na dzieci będą ponadto czekać animatorzy z takimi atrakcjami jak: Koło Fortuny, kącik plastyczny, warsztaty tworzenia zakładek, Zagadkowa Sowa, Różowa Gra Biblioteczna, Nakarm Smoka czy malowanie kredą. Nie zabraknie również zaskakujących happeningów.

Festiwal Pięknej Książki jest realizowany przez Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

FESTIWAL PIĘKNEJ KSIĄŻKI PIASECZNO LUDZIE KSIĄŻKI 2018