Informacje4 listopada 2011, 00:00,

11 listopada wycieczka Marsz Niepodległości z Ciuchcią

Piaseczyńska Kolej Wąskotorowa zaprasza wszystkich mieszkańców Piaseczna i okolic, na listopadową wycieczkę: MARSZ NIEPODLEG£OŚCI Z CIUCHCI¡. Wycieczka odbędzie się 11 listopada 2011 roku i będzie upamiętnieniem Dnia Niepodległości. Pociąg wyruszy o godzinie 11:11, natomiast powróci na 14:45. Zapraszamy!

MARSZ NIEPODLEG£OŚCI Z CIUCHCI¡

Odjazd ze Stacji Piaseczno Miasto Wąskotorowe przy ul. Sienkiewicza 14. W programie zaplanowane zostało: przejazd kolejką wąskotorową na trasie Piaseczno - Tarczyn - Piaseczno, Marsz Niepodległości w Zalesinku do upamietniającej tablicy i złożenie kwiatów, oraz tradycyjnie ognisko i piknik w Runowie. Rezerwacja biletów: 22 756 76 38 w. 21, 607 155 188 lub przez rezerwację on-line na stronie: www.kolejka-piaseczno.com
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Informacje28 października 2011, 00:00,

Teatr Psikus O Rybaku i Rybce Bajkowa Niedziela Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno w ramach Bajkowej Niedzieli dla Maluchów przygotował spektakl dla dzieci pod tytułem: O RYBAKU I RYBCE, w wykonaniu Teatru PSIKUS. Bajkowa Niedziela odbędzie się w najbliższą niedzielę 30 października 2011 roku, o godzinie 16.00 w sali Domu Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Bilety w cenie 10 złotych (dzieci), 5 złotych (dorośli). Zapraszamy na Bajkową Niedzielę!

Teatr Psikus O Rybaku i Rybce

Teatr PSIKUS przedstawienie pt. O rybaku i rybce: jest to bajka należąca do światowej klasyki opowiedziana na nowo, lecz z zachowaniem poetyki Aleksandra Puszkina, którą wspaniale oddał w swym tłumaczeniu Julian Tuwim. Przedstawienie prezentują aktorzy w kostiumach wzorowanych na strojach rosyjskich chłopów z okresu caratu. Wykonawcy animują plastyczne, wyraziste lalki rybaka i jego żony. On niezmiennie w zgrzebnych portkach i koszuli, ona natomiast, w miarę rosnących wymagań, coraz bardziej strojna. Całości towarzyszy oryginalna, ludowa, nastrojowa muzyka rosyjska odtwarzana z taśmy, efekty akustyczne w postaci szumu morza, pokrzykiwania mew, czy burzy, a także grane przez wykonawcę na guzikowej harmoszce czastuszki i przyśpiewki. Całość kończy melorecytacja morału: "...I z dzisiejszej bajki morał jak odbita piłka wraca. Nie przesadzaj, nie bądź chciwy, bowiem chciwość nie popłaca Nie przesadzaj, nie bądź chciwy, bowiem chciwość nie popłaca".
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno