Informacje11 listopada 2018, 09:00,

100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - Piaseczno 2018


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


11 listopada 2018 roku będziemy obchodzić uroczyście 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy wszystkich mieszkańców do włączenia się w piaseczyńskie obchody, które zostaną podzielone na dwie części. O godz. 10.00 w kościele św. Anny w Piasecznie zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny, po której nastąpią przemówienia okolicznościowe i złożenie wiązanek pod tablicą marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystość uświetni udział pocztów sztandarowych, a także chóru „Lira” i Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej. O godz. 12.00 przy budynku dworca PKP nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej marszałka Józefa Piłsudskiego.

100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Piaseczyńsko-Grójecka Kolejka Wąskotorowa zaprasza na przejazd specjalnym pociągiem z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Pociąg odjeżdża o godzinie 11.00 ze stacji Piaseczno Miasto i zatrzymuje się w Zalesinku skąd pasażerowie i kolejarze udadzą się do miejsca upamiętniającego Bitwę pod Gołkowem, która miała miejsce 9-10 lipca 1794 r. podczas Insurekcji Kościuszkowskiej. Na miejscu zaplanowane jest zapalenie zniczy, złożenie kwiatów i wspólne odśpiewanie Hymnu. Po uroczystości pociąg uda się w dalszą drogę. W Runowie odbędzie się tradycyjny piknik z ogniskiem. Powrót do Piaseczna planowany jest około godziny 15.00.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

Druga część obchodów rozpocznie się o godz. 16.00 Paradą Niepodległości, do udziału w której zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych. Paradę, która wyruszy w kierunku rynku spod Ogródka Niepodległościowego (róg ulic Kościuszki i Sienkiewicza), poprowadzi Piaseczyńska Orkiestra Dęta. Podczas pochodu nie zabraknie przedstawienia krótkich rysów historycznych dotyczących mijanych miejsc pamięci.

Około godz. 16.30 na rynku koncertem piaseczyńskich chórów, orkiestr, chórów szkolnych i zespołów ludowych uczcimy 100 lat niepodległego Piaseczna. Będzie to występ symultaniczny, z czterech stron rynku, w którym weźmie udział w sumie 300 osób dyrygowanych przez Pawła Gindę. Kulminacyjnym punktem obchodów będzie prezentacja historii Piaseczna w latach 1918–2018, zakończona pokazem laserów do polskiej muzyki filmowej. O godz. 18.30 natomiast w auli błękitnej Domu Parafialnego Teatr Szansa zaprezentuje polską kulturę taneczną, wokalną i teatralną.

100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada ( niedziela) – UROCZYSTOŚCI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Piaseczno, pl. Piłsudskiego (Rynek)

godz. 10.00 – Msza Święta w intencji Ojczyzny, złożenie wiązanek , przemówienia okolicznościowe (z udziałem pocztów sztandarowych, Chóru Lira i Piaseczyńskiej Orkiestry Dętej) – Kościół pw. Św. Anny w Piasecznie, plac Piłsudskiego
godz. 16.00 - Parada Niepodległości
- wymarsz spod Ogródka Niepodległościowego (róg ul. Kościuszki Sienkiewicza)
- przemarsz ulicą Kościuszki w stronę Pl. Piłsudskiego
- krótki rys historyczny przy miejscach pamięci
ok. godz. 16.30 – 100 lat niepodległego Piaseczna - pl. Piłsudskiego (Rynek)
- koncert piaseczyńskich chórów, orkiestr, chórów szkolnych i zespołów ludowych – pod dyrekcją Pawła Gindy
- prezentacja historii Piaseczna w latach 1918 – 2018
- pokaz laserów do polskiej muzyki filmowej

Wydarzenie na fb: www.facebook.com/events/207675413505483/

100-LECIE ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 listopada 2018, 19:00,

Na początku zawsze jest chaos - premiera spektaklu w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

6 listopada 2018 roku o godz. 20:00 odbędzie się premiera spektaklu pt.: Na początku zawsze jest chaos, w wykonaniu aktorów Teatru Etna. Na podstawie Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Reż. Anna Kolanowska, Joanna Chułek. Miejsce: Centrum Kultury Piaseczno ul. Kościuszki 49, Piaseczno.

NA POCZĄTKU ZAWSZE JEST CHAOS - PREMIERA SPEKTAKLU W PIASECZNIE

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie