Informacje9 września 2010, 00:00,

10 września zostaje przywrócony ruch na ul. Kościuszki

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno poinformował, że w piątek 10 września 2010 roku zostanie przywrócony ruch przez pl. Piłsudskiego w centrum Piaseczna. Na swoją dawną trasę powróci autobus 727 oraz autobusy PKS. Odbiór techniczny ulicy odbył się w czwartek 9. września. W związku z kompleksową rewitalizacją miejskiego rynku, prace na pl. Piłsudskiego będą kontynuowane i zakończą się z końcem października br. Plac zyska nową, granitową nawierzchnię, fontannę oraz elementy małej architektury.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje10 września 2010, 00:00,

Festyn Rodzinny BEZPIECZNE MIASTO w Parku Piaseczno

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zapraszają mieszkańców do Parku Miejskiego przy Chyliczkowskiej w Piasecznie na Festyn Rodzinny pod hasłem BEZPIECZNE MIASTO. W programie wiele atrakcji, m.in.: pokazy służb ratowniczych i medycznych, występ aktorów z Teatru Baj Pomorski, konkursy i gry z nagrodami. Gwiazdą imprezy będzie Dariusz Kordek z zespołem. Festyn odbędzie się w najbliższą sobotę 11 września 2010 r. o godzinie 14.00. Wstęp wolny.

Dariusz Kordek

Dariusz Kordek jeszcze w czasie studiów w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej zagrał w filmie "Maskarada", w przedstawieniu telewizyjnym "Mistrz i Małgorzata" i serialu "Pogranicze w ogniu". W 1989 r. uzyskał dyplom PWST oraz otrzymał II nagrodę podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Brał udział w serialu "W Labiryncie", a później w filmach "Kroll", "Sezon na leszcza", "Młode wilki", "Sztos". Był związany z teatrami Rampa i Studio Buffo, gdzie w przedstawieniu "Metro" zagrał ponad 500 razy główną rolę Jana. W musicalu "Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze" występował w roli Faraona Elvisa Presleya. Wydał dwie autorskie płyty: "Darek Kordek" i "Tylko cień". Zagrał w polskiej prapremierze "Blue Room" na scenie T. Polskiego w Bielsku-Białej. Ma na swoim koncie udział w licznych koncertach, programach estradowych i widowiskach. Od czterech lat zawód aktora łączy z dużym sukcesem z działalnością biznesową.

Dariusz Kordek

Po występie w polsatowskim show Jak Oni Śpiewają, powraca na scenę z nowym muzycznym programem. Program przedstawia wciąż młodego, przystojnego Artystę, ale z ogromnym doświadczeniem scenicznym. W repertuarze same hity - utwory, które wykonywał przed laty (m.in. ”Nie płacz, kiedy odjadę”, „Wakacje z blondynka”, „Fields Of Gold”) a także te, dzięki którym zapadł w pamięć występując w „Jak Oni Śpiewają” (m.in. „Mój Przyjacielu”, ”I’m saling”, ”Słodkiego, miłego życia” czy kultowa już „Kołysanka dla nieznajomej”). Koncert jest podsumowaniem pewnego etapu pracy artystycznej a zarazem wycinkiem największych przebojów minionych lat – jednym zdaniem - dla każdego coś miłego. Energiczne, żywiołowe i pełne entuzjazmu show powoduje, i Publiczność nie odchodzi od sceny a zdecydowana większość wykonywanych utworów śpiewa wraz z artystą.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno